Znáte Lišku Elišku? Testujeme hotel OREA Resort Sklář v Harrachově

Při výběru hotelu či penzionu jsou pro nás důležité osobní zkušenosti rodin. OREA Resort Sklář v Harrachově pro nás otestovala sympatická rodina s dětmi Oliverem a Nicol. Cestování milují, pro své zážitky a tipy si založili i vlastní blog Rodina na cestách. A jak se jim líbilo v Harrachově?

Přivítalo nás deštivé počasí, se kterým jsme ale už počítali a měli plán, co s dětmi podniknout. Jasnou volbou byl dětský klub s Liškou Eliškou, který je přímo v hotelu a nabízí dětem ohromné vyžití: skluzavka do míčků, prolézačky, hračky a spousta další zábavy. A o tu nejlepší zábavu se postaraly šikovné animátorky, které měly pro děti nachystaný program. Vyřádily se na opičí dráze, užily si hry a soutěže.

Odpoledne nám uteklo jako voda, děti byly naprosto spokojené a nikomu nevadilo, že pršelo až do večerních hodin. Ale to nejlepší teprve přišlo večer. Po večeři si přímo ke stolu do jídelny přišla pro děti Liška Eliška, maskot dětského klubu, a vzala děti na diskotéku.

Když bylo dotancováno, šlo se odpočívat na pokoj. Pokoj jsme měli rodinný, což jsme ocenili hlavně my dospělí. Dvě oddělené místnosti nám poskytly příjemné zázemí po celou dobu pobytu.

A každé ráno jsme si užili báječnou snídani.

V prostorách hotelu je i bazén a wellness, který byl bohužel kvůli současným vládním opatřením zavřený. Jiná razantní opatření nebyla. Roušky se nosily ve společných prostorách a v hotelu byla rozmístěna dezinfekce. Venku na děti čekalo velké dětské hřiště se vším, co mají děti rádi včetně nafukovací trampolíny.

Další den se počasí umoudřilo a my vyrazili na výlet. Velkou výhodou hotelu OREA Resort Sklář je jeho poloha, všude jsme to měli kousek. A protože těch cílů jsme ten den měli více, vyrazili jsme autem, které jsme zaparkovali na centrálním parkovišti v Harrachově za 100 Kč na celý den. Nejprve jsme namířili k Mumlavským vodopádům. Od parkoviště k vodopádu vede stezka dlouhá necelý kilometr. Deset metrů vysoký vodopád byl  obklopený krásnou kulisou podzimně zbarvených stromů. Jedním slovem – nádhera.

Přešli jsme most a vydali se po asfaltové cestě směrem k Liščí stezce, která je od vodopádu vzdálená přibližně 500 metrů. Cestou je velké množství kešek, tak pokud vás baví kešky objevovat, tady si přijdete na své. A pokud vás přepadne hlad nebo chuť na něco dobrého, Srub U lišáka, který je jen pár kroků od vodopádů, vám přijde vhod. Na naučné Liščí stezce se dozvíte plno zajímavostí ze života lišek. Víte třeba, jak taková liška dokáže ulovit ježka, i když je samá bodlina? Děti rozhodně zaujme možnost překonat několik překážek jako je průlez liščí norou, chůze po vratké kládě nebo lezení přes roští.

Na konci si můžete udělat liščí selfie.

Na odpoledne jsme si připravili trochu adrenalinu v podobě výpravy na Čertovu horu, která se tyčí nad Harrachovem. Nahoru jsme jeli lanovkou, která jezdí momentálně vždy v půl a celou. Už jen ta jízda je pořádné dobrodružství. Jedete totiž okolo dominanty Harrachova – okolo Mamutího můstku, který se řadí mezi šest největších na světě. Leze mi mráz po zádech jen při představě, že bych z tak vysokého můstku měla sjet. To by pro mě opravdu nebylo.

Na vrcholu hory začíná Národní Krkonošský park s velkým množstvím turistických tras a cyklostezek. I tady se můžete občerstvit a vychutnat si horký čaj s výhledem z nově zrekonstruované vyhlídky na „Čerťáku“. A určitě pamatujte na správné oblečení, nahoře drobet „přituhne“. Z Čertovy hory se vracíme zpět dolů, kde najdete krásné zázemí pro děti. Tzn. Hopsinky, slackline, nafukovací trampolínu a klasické dětské hřiště.

A protože už se pomalu začíná stmívat, vracíme se zpět na hotel, kde se za chvilku podává večeře. Večeře i snídaně jsou formou bufetu, a pokaždé nás čeká opravdu bohatý výběr jídel a dezertů. Nejtěžší bylo si vybrat, protože všechno tak skvěle vonělo a lákalo. A děti? Ty si nejvíc užívaly právě dezerty a zmrzlinky po večeři.

Celý pobyt proběhl na výbornou, a díky krásnému zázemí OREA Resortu Sklář jsme si užili každičkou chvíli pobytu za jakéhokoliv počasí.

Další tipy na výlety, které jsme my už nestihli:

  • Včelí naučná stezka
  • Krkonošské muzeum
  • Muzeum skla
  • Sklárna a pivovar Harrachov
  • Expozice Šindelka
  • Ski muzeum
  • Bobová dráha HappyWorld
  • Ozubnicová dráha do Tanvaldu
  • Rozhledna Štěpánka v Kořenově (10 minut autem od Harrachova)
  • Muzeum ozubnicové dráhy v Kořenově

Za recenzi děkujeme Andree Polanské a její rodině z blogu Rodina na cestách.

 


Rezervujte si pobyt v hotelu OREA Sklář