Cesta do LEGOLANDU: Splňte dětem sen....a sobě vlastně také

Návštěva LEGOLANDU je snem snad každého dítěte a mnoha dospělých. Na přelomu května a června 2022 jsme se během jedné cesty vydali hned do dvou. Z Prahy jsme letěli do dánského Billundu, městečka, kde se stavebnice LEGO v roce 1949 začala vyrábět. A z Dánska jsme zamířili do Německa na otevření nového Ninjago hotelu.

Na místě, kde to celé začalo

Na začátku nebyly žádné plastové kostičky, ale dřevěné hračky, které vznikaly v dílně Ole Kirk Christiansena. Název LEGO vytvořil z dánského spojení "leg godt", což česky znamená „hraj si dobře“.

V Billundu vás ohromí velké letiště, kde se točí desítky spojů denně, přitom jde o malé městečko s cca 6400 obyvateli. Pro ubytování jsme si zvolili hotel Zleep přímo u letiště, od LEGOLANDU je vzdálený asi 2 km. V sezóně funguje bezplatná kyvadlová autobusová doprava mezi hotelem a centrem Billundu. My jsme zde byli ještě mimo hlavní sezónu a tak jsme vyrazili do centra pěšky, šlo o přibližně půlhodinovou procházkou. Můžete také využít autobusy, které jezdí z centra na letiště, cena za dospělou osobu je 25 DKK (možnost platby jen hotově) a děti jedou zdarma. Bydlet můžete samozřejmě přímo v LEGOLANDU v některém z jejich mnoha ubytovacích zařízení (hotel, chatičky, stanové městečko i karavanová stání). Ubytování mimo Legoland bylo asi o ⅓ levnější. 

V samotném LEGOLANDU BILLUND jsme byli dva dny a užili jsme si dosyta všech atrakcí. Jeden den bylo hezké počasí a víc lidí, druhý den bylo zataženo a občas poprchávalo, tak bylo o něco méně lidí. Hlavně díky mimosezóně jsme na atrakce vždy čekali jen pár minut nebo dokonce byli hned po příchodu první na řadě.  

Otevření nového Ninjago hotelu 

Z Billundu jsme letěli rovnou do neměckého LEGOLANDU Günzburg, kde jsme měli možnost zúčastnit se slavnostního otevření nového Ninjago hotelu. A je naprosto parádní. 

Jedná se o 4 budovy ve stylu elementů Ninjago. Pokoje jsou perfektně vyladěné do detailu, mají ložnici pro děti s patrovou postelí a ložnici pro rodiče. Přízemní pokoje mají vlastní terasu a ty ve vyšších patrech zase balkóny. Pro děti je v pokoji připravena speciální hra, kdy musí rozluštit hádanku, díky které poté otevřou trezor s překvapením. Hotel je umístěn hned vedle recepce, zhruba 300 metrů od komplexu restaurací a bowling centra. Do LEGOLANDU je to z hotelu pár minut pěšky z kopce. 

V sobotu jsme si prošli celý německý LEGOLAND, kde 1. června odstartovala hlavní sezóna. Navíc tu byly v době našeho pobytu oslavy k výročí otevření, takže fronty u všech atrakcí byly opravdu dlouhé, často i na déle než 30 minut. 

Díky pozvání z LEGOLANDU jsme měli k dispozici Priority Pass pro přednostní vstupy. U jednotlivých atrakcí jsou speciální koridory pro Priority Pass, čekání se tak zkracuje na maximálně jednotky minut. Priority Pass si lze při nákupu vstupenky zakoupit, takže pokud to váš rozpočet dovolí, je skvělým řešením pro dny, kde je tu hodně plno. 

Spousta atrakcí je stejná jako v dánském LEGOLANDU, případně jsou jen maličko jinak designované, ale velmi podobné. V areálu bez problémů strávíte celý den a pořád budete mít co objevovat. Děti budou nadšené....a vy určitě také.

 


Cestujeme a objevujeme: Kam byste měli vzít děti?