Kde hledat inspiraci pro výlety? Tipy z naší knihovničky

Co je v okolí zajímavého pro děti? Kam si naplánovat příští rodinnou dovolenou? Je tahle trasa vhodná i pro kočárek? Kam zajít na něco dobrého? Sáhli jsme do knihovničky a ukážeme vám naše oblíbené zdroje inspirace.

Hravý průvodce Prahou a Hravý průvodce Českem

Tyhle dvě knížky od Ivy Petřinové jsou plné krásných ilustrací, úkolů, pověstí a zajímavostí. V Hravém průvodci Prahou najdete 19 připravených procházek, které budou bavit děti i vás. Zavedou vás třeba do světa mýtů na Vyšehrad, na pohádkový ostrov Kampa nebo za Golemem.

Hravý průvodce Českem zase obsahuje 24 výletů z celého Česka. Trasy jsou dlouhé tak akorát, aby je zvládli i malí chodci. Vydat se můžete třeba za rytíři na Blaník, do českého Carcassonne nebo do říše boha Radegasta. 

 

Mňam Česko!

Krásně ilustrovaná knížka Mňam Česko! by měla být v knihovně všech rodin s dětmi. Kombinuje tipy na výlety s tradičními regionálními recepty a encyklopedickou částí, kde se dozvíte plno zajímavostí.

Najdete v ní 196 výletních tipů rozdělených podle krajů. Vybírejte z výletů do přírody, muzeí, kreativních dílen a dalších míst, které budou bavit děti i rodiče. Každý kraj má svou ilustrovanou mapku.

Z každého kraje autorka knížky vybrala 2 typická jídla, která si můžete s dětmi uvařit podle receptu. Polovina z nich obsahuje  i QR kód s videonávodem, takže to bude úplná hračka.

A u každého kraje se také dozvíte něco zajímavého v encyklopedické části, třeba o pečivu, vejcích či houbách.

 

1600 tipů na výlety (nejen) s dětmi

Pořádná dávka tipů na výlety. Knížka 1600 tipů na výlety (nejen) s dětmi je ucelenou encyklopedií turistických cílů z celého Česka. U každého najdete pár základních informací a odkaz na web daného místa. 

 

S chutí po Česku

Rádi ochutnáváte regionální speciality? Tak to by vám knížka S chutí po Česku neměla chybět. Je skvělá, má jen jedinou nevýhodu - při prohlížení budete mít neodolatelné chutě na něco dobrého. Není rozhodně jen o jídle, u každé lokality vám ukáže, co tu vidět, zažít a ochutnat.

 

Prázdniny podle tátů a Super léto podle tátů

Dvě parádní knížky vydali Michal a David neboli Dva tátové. Doporučené výlety jsou velmi propracované a plné fotek i praktických informací. Knížka Super léto podle tátů je až na posledních pár stránek celá o výletech po Česku.

V knížce Prázdniny podle tátů se podíváte i za hranice, třeba do Disneylandu nebo Legolandu. 

 

Krkonoše s dětmi s kočárkem i pěšky

Také za naší další oblíbenou knížkou nestojí velké nakladatelství, ale maminka, co ráda s dětmi vyráží ven. Veronika Haláková píše blog S kočárkem na hory a vydala knížky Krkonoše s dětmi a Jizerské hory s dětmi. Všechny trasy jsou pečlivě vyzkoušené a vždy se dozvíte vhodnost pro kočárky, takže vás nečeká žádné nepříjemné překvapení. 

Inspirace z novinových stánků

Hlavně v období letních prázdnin vychází řada speciálů s tipy na výlety. Moc rádi v nich objevujeme nová místa. 

Zajděte do infocentra

Když půjdete kolem infocentra, zajděte tam - najdete tu plno inspirace.

Řada turistických brožurek se specializuje přímo na rodiny s dětmi. 

A při plánování vám samozřejmě pomůže i přímo náš web s přehledným vyhledáváním.

 


V naší databázi najdete přes 3000 tipů na ubytování a výlety