Bylo, nebylo....Takhle začíná pohádková rodinná dovolená v Krkonoších

Vydali jsme se do Krkonoš prozkoumat zbrusu nové apartmány ve Vítkovicích. Apartmánový dům s pohádkovým názvem Bylo Nebylo je rozdělený na 8 samostatných apartmánů a ve společných prostorách najdete dětskou hernu a saunu. Těšit se můžete i na zahradu s venkovním bazénem, trampolínou a pískovištěm. 

Funguje to tu zcela samoobslužně. Po rezervaci dostanete odkaz, kde vyplníte potřebné osobní údaje pro online check-in a provedete platbu. V den příjezdu se vám zobrazí PIN, který funguje na vchodové dveře, váš apartmán i všechny společné prostory. Majitelé mají v domě také svůj apartmán, ale trvale zde nebydlí. Pokud tu ale právě budou, určitě vás rádi přivítají i osobně. 

My jsme se ubytovali v apartmánu '40 v prvním patře. Má ložnici se 4 postelemi (manželská postel a 2 samostatné), obývací pokoj s kuchyňským koutem a koupelnu se sprchovým koutem a WC. Moderní vybavení s designovými prvky se nám moc líbilo. V koupelně nás čekaly voňavé ručníky a všude bylo perfektně naklizeno. Majitelé myslí opravdu na vše, takže v koupelně najdete i malý sušák na prádlo a ve druhém patře domu můžete využít prádelnu s pračkou a sušičkou. 

Kuchyň je vybavena skvěle - mikrovlnná trouba, toastovač i myčka nebývají všude úplně standardem. Ale tady ano, nachystaná byla i zásoba tablet do myčky a náhradní sáčky do košů. Odpad se tu třídí, popelnice najdete přímo u domu. 

Náš hlavní tester dává apartmánu plný počet bodů a můžeme se vydat prozkoumat i další části domu. 

Zarelaxovat si můžete ve finské sauně v přízemí. Využití je v ceně pobytu, jen je třeba si rezervovat konkrétní čas. 

Děti ale mnohem víc zajímá místnost pár kroků od sauny - perfektně vybavená dětská herna i s malou horolezeckou stěnou.

V přízemí najdete také koutek pro přípravy kávy a apartmán '20 proti dětské herně lze v období s nižší obsazeností využívat jako společenskou místnost k posezení se šálkem kávy či hraní společenských her a šipek. Chybí vám při vaření třeba olej nebo rýže? Využijte koutku plného základního vybavení pro vaření i hygienu. A celým domem vás provádí ilustrované české dějiny, určitě se dozvíte něco nového.

V zahradě si zařádíte na trampolíně, děti zabaví pískoviště a za horkých letních dní se těšte do bazénu. 

Ve Vítkovicích funguje služba Snídaně do krabičky, kdy vám dobroty ráno přistanou přímo u dveří. Chtěli jsme ji vyzkoušet, ale bohužel měli v termínu našeho pobytu zrovna dovolenou. Ale nevadí, nakoupili jsme si v blízké Jilemnici a zahájili ráno na jedničku. 

A prozradíme, kde jsme nakoupili, protože tady budete určitě příjemně překvapeni. Plán byl udělat malý nákup v libovolném jilemnickém obchodě. První, na který jsme narazili, byl JIP Cash&Carry a po vstupu nám spadla brada, to jsme nečekali - vlastní pekárna i masna, živé ryby, asi 70 druhů olivového oleje, veškeré druhy ovoce a zeleniny a nekonečný výběr všeho. Cestou do Krkonoš už budeme nakupovat jen tady. A buchty, kváskový chléb a koláče byly vynikající. 

Po snídani se bohužel spustil intenzivní déšť, tak přišel čas na pořádný "souboj" s monstry a drakem hradu Karak.

Liják se změnil jen v lehký déšť, proto jsme vyrazili na Benecko, kde je hned několik rodinných stezek s úkoly. Prozkoumejte je všechny v samostatném článku o Benecku. Během oběda pršet přestalo úplně, tak jsme si užili pohodovou procházku Beneckou přírodní stezkou. Stezka je nová, má moc hezky zpracované panely s úkoly, cestou potkáte dětské hřiště a terén je vhodný i pro kočárky. 

V neděli ráno jsme se zašli podívat do horní části Vítkovic. Od apartmánů se jde 5 minut po silnici ke skiareálu Aldrov a pak už do kopce po žluté trase. Čekají vás malebné roubenky, krásné výhledy a renovovaný kostel. 

Odpoledne jsme se cestou domů zastavili v Rokytnici nad Jizerou a dali si naši oblíbenou trasu Krakonoš a lyžníci s obědem v bistru Big Food Garage. Na začátek trasy lze vyjet i lanovkou, ale kdo chce pořádně potrénovat fyzičku, vydá se pěšky už z parkoviště skiareálu (u nás to byl jen tatínek :) )

Big Food Garage - když jsme někde poblíž, vždycky si sem zajdeme na oběd nebo alespoň koláč.

Jak se vám apartmány Bylo Nebylo líbí? Nám moc. Perfektní místo pro rodinnou dovolenou. V létě i v zimě (do skiareálu Aldrov je to kousek).

 


Rezervujte si pobyt v apartmánech Bylo Nebylo