Adršpach a Broumovsko s dětmi: Výlety do skal, na zámek i za včelami

Kam s dětmi na dovolenou či výlet na Broumovsku? Máme pro vás 10 osvědčených tipů - 8 v Česku a 2 kousek za hranicemi v Polsku. Kde se ubytovat? V naší databázi ubytování i výletů pro rodiny s dětmi si vyberte to pravé místo, najdete tu penziony, hotely i chaty a chalupy k pronájmu

Adršpašské skály

Procházka mezi skalami bude děti určitě bavit. Snad každá skála tu svým tvarem něco připomíná a má své jméno. Podaří se vám najít Homoli cukru, Džbán, Rukavici, Dvojčátka v peřince nebo Orlí hnízdo? Okruh měří 3,5 km, zvládnete ho i s malými dětmi, ale kočárek vyměňte za nosítko. Mezi skalami vás proveze převozník na lodičce a najdete tu také šestnáct metrů vysoký vodopád.


Zdroj: www.skalyadrspach.cz

Teplické skály

Trasy v Teplických skalách prověří vaši fyzičku víc než blízké Adršpašské skály. Prohlídkový okruh vede po modré značce a je dlouhý asi 6 km, užijete si vysoké skály, tajemné jeskyně i úzké průrvy. I tady mají skály svá jména, uvidíte tu Ledního medvěd, Golema, Řeznickou sekyru, Krakonošovo párátko i Psa Filipsa. Narazíte tu také na místo nazývané Česká Sibiř, kde můžete objevit zbytky sněhu i v letních měsících. A u zříceniny hradu Střmen si zahrajte na rytíře. 


Zdroj: www.teplickeskaly.com

Broumovský klášter

Prohlídky kláštera se konají po celý rok a nuda vás tu určitě nečeká. Speciální tvořivá prohlídka Žít baroko dětem umožní stát se na chvilku barokním sochařem či architektem. V replice středověké klášterní písárny si vyzkoušíte psaní husím brkem a na speciálních nočních prohlídkách se vydáte za tajemstvím broumovského meteoritu. Relax vás čeká v klášterní zahradě a na něco dobrého si zajděte do kavárny Café Dientzenhofer, v nabídce mají domácí zákusky i vína z Benediktinských vinných sklepů.


Zdroj: www.klasterbroumov.cz

Zámek Adršpach

Kromě nahlédnutí do zámeckých pokojů uvidíte unikátní muzeum horolezectví a v tajemném zámeckém sklepení si můžete zahrát únikovou hru na téma pohádky Třetí princ, která se v Adršpašsko-teplických skálách natáčela.


Zdroj: www.obecadrspach.cz

Zámek Náchod

Zámek Náchod uvidíte už z dálky. Rozsáhlý komplex má 5 nádvoří a vybírat můžete z několika prohlídkových okruhů. Během letních prázdnin na zámku pořádají speciální prohlídky pro děti. Malé návštěvníky provede sám vévoda Petr Biron nebo jeho dcera Kateřina Vilemína. Děti se dozvědí něco málo z historie a vyslechnou si pohádku o náchodském zámku.

Zdroj: www.zamek-nachod.cz

Mlýn Dřevíček

Mlýn stojí na polosamotě v dolní části obce Horní Dřevíč u Stárkova. Uvidíte původní a stále plně funkční vybavení. Kde je voda, je i vodník, takže se můžete těšit na vodnické historky. Třeba vyprávění o tom, jak se z vodníka namyšleného stal vodník kamarádský. Při prohlídce mlýna se také dozvíte o osudu posledního medvěda na Stárkovsku.

Zdroj: http://mlyndrevicek.cz

Muzeum stavebnice Merkur

Každý malý konstruktér bude nadšený v Polici nad Metují, kde se nachází Muzeum stavebnice Merkur. Najdete tu největší stavbu postavenou z Merkuru, která byla zapsaná do Guinnessovy knihy rekordů. Jde o Ocelové město (STAHLSTADT) na motivy románů Julese Verna. Stavěla se od roku 2000 do roku 2016.

Zdroj: www.merkurpolice.cz

Včelí farma Rokytník

Zajeďte se s dětmi podívat na pilné včelky a ochutnat medové dobroty. Na farmě se vyrábí med lesní, luční, malinový, javorový, lipový a pohankový. V nabídce najdete i medovinu, medové pivo, medové bonbóny, svíčky z včelího vosku i kosmetiku s hojivými včelími produkty.

Zdroj: www.rokytnikvcely.cz

Bludné skály

Pojďte bloudit do skal v Polsku. Nebojte, spletitým skalním labyrintem Bludných skal vás provede značená turistická stezka. Uvidíte skalní bašty, hřiby, brány, stoly i tunely. Vystoupejte na Skalní číši a užijte si výhled na Velkou a Malou Hejšovinu, Machovsko a Broumovsko. Bludné skály najdete nedaleko lázeňského města Kudowa Zdrój. 

 

Kudowa Zdrój

A když už budete v Polsku, určitě nevynechejte ani procházku v malebném lázeňském městečku Kudowa Zdrój. Pokud vás lákají vodní radovánky, užijete si tu aquapark. A zarelaxovat si můžete třeba v solné jeskyni či v parku plném soch i květů. 

Zdroj: https://kudowa.pl

Objevujte s námi Česko

Vyhledáváme hotely, penziony i chalupy pro rodiny s dětmi. Zajímá nás, kam vyrazit na rodinný výlet, testujeme ubytování i zážitky a na našich FB stránkách často soutěžíme o pobyty i vstupenky. Objevujte s námi Česko