Apartmány pod Mariánskými schody: Babyfriendly ubytování v Jizerkách

Apartmány pod Mariánskými schody mají od rodin s dětmi vynikající hodnocení (aktuální průměr 9,9 bodů z 10). Vydali jsme se proto na víkend vyzkoušet, jak se tu o své hosty starají. A protože tohle ubytování cílí především na rodiny s dětmi, hlavním hodnotícím byl náš pětiletý syn Matěj. 

 

Nové a perfektně čisté ubytování

Vybírat můžete z 9 různě velkých apartmánů, všechny mají vlastní koupelnu, wc i kuchyňku. Každý je pojmenován po nějaké zajímavosti v okolí. My se ubytovali ve čtyřlůžkovém apartmánu č. 3 s názvem Protržená přehrada Bílá Desná. Skvělé bylo, že tenhle apartmán je na stejném patře jako velká dětská herna, kterou vám ukážeme za chvilku. 

Syn byl nadšený z patrové postele, kterou si teď hrozně moc přeje i domů. A snad ještě o trošku větší radost měl z dobrůtek připravených na ručnících

Vybavení pro děti chválíme moc, měli jsme připravené stupátko k umyvadlu, v kuchyni bylo nádobí pro děti a majitelé dokonce mysleli i na noční světýlko, aby se děti samy nebály, když rodiče ještě večer využijí obývací části apartmánů nebo rovnou společenské místnosti či herny.

Kuchyň byla taky perfektně vybavená, nechybělo nic. Nekazte si dovolenou umýváním nádobí, každý apartmán má myčku. A pokud si budete chtít upéct třeba borůvkový koláč, protože borůvek bylo všude v lese plno, není problém. Apartmány jsou vybavené troubou a najdete tu dokonce i papír na pečení

 

Ráj pro malé i velké děti

Po krátké prohlídce apartmánu jsme museli prozkoumat hernu, Matěj už byl nedočkavý. Hernu jsme měli pár kroků od pokoje, takže tam chodil úplně sám a my se mohli třeba v klidu a dlouze nasnídat. 

Ale vlastně po celém domě chodily děti samy, i ty hodně malé. Vše je tu pro děti přizpůsobené a když se nějaký prcek zatoulal, vždy ho někdo dovedl do správného apartmánu. V přízemí můžou děti řádit v tělocvičně a venku čeká největší atrakce - obří skákací hrad

Větší děti i rodiče určitě ocení hernu a společenskou místnost.

Venku najdete také ohniště a lehátka. Půjčit si můžete gril.

 

Plno vybavení k zapůjčení

Cestujete s miminkem? Připraví vám postýlku i přebalovací pult.

Ve společenské místnosti můžete využít plno her nebo se začíst do některé z knížek.

K zapůjčení je třeba i toustovač, takže vaše snídaně budou ještě luxusnější. A po snídani můžete uspořádat rodinný turnaj třeba v Člověče, nezlob se.

 

Při každé návštěvě o kousek lepší

Pořád se tu buduje. Právě vznikají 2 úplně nové apartmány v podkroví a moc se těšíme na saunu a solnou jeskyni. A prý je možná v plánu i venkovní bazén.

 

Zvládnete 365 schodů?

Cesta na Mariánské schody začíná přímo nad domem a ty vás zavedou do malebné části Albrechtic plné roubenek s krásnou kapličkou. Každou neděli k ní prý chodívali místní z Desné, trase se začalo říkat "Svaté schody". 

 

Výlet k protržené přehradě

Na výlet jsme se vydali také k Protržené přehradě na Bílé Desné, z apartmánů to je něco málo přes 4 kilometry jedním směrem a cestu lemuje naučná stezka a dřevěné sochy.

Celou dobu se jde po zpevněném povrchu, takže výlet zvládnete i s kočárkem či odrážedlem (i to vám půjčí, pokud jste si nezabalili svoje).

Dorazíte na místo uprostřed lesů, kde se v roce 1916, pouhý rok od dostavení, protrhla přehrada. Katastrofa si vyžádala 65 lidských životů, 33 zničených a 69 poškozených domů.

Kolem bývalé  přehrady vede naučná stezka a zavede vás i k pomníku obětem. 

 

Za Čápem na oběd, hřiště i nádherný výhled

Cestou do Prahy jsme se ještě zastavili v nedalekých Příchovicích v areálu U Čápa. A byli jsme nadšení. Výborné jídlo, krásné dětské  hřiště, rozhledna, muzeum Járy Cimrmana, lesopark s přírodním hřištěm. O tomto výletu připravíme brzy samostatný článek.

 

Naše hodnocení Apartmánů pod Mariánskými schody

Snažili jsme se o přísnost, ale nejde to jinak a musíme dát 10 bodů z 10. Moc rádi se sem vrátíme, třeba v zimě, okolí je perfektní na lyžování, běžky i sáňky. 


Volné termíny a aktuální ceny