Muzeum Karla Zemana: Podívejte se s dětmi do pravěku i do ponorky

Muzeum Karla Zemana jde krásně propojit s procházkou historickým centrem Prahy. Najdete ho na Kampě, přímo u Karlova mostu. Hned u vstupu vás vítá mamut a také vzducholoď, kde dětem vytvoříte originální fotku na památku.

Filmový tvůrce Karel Zeman je celosvětově uznávaným umělcem a svými triky inspiroval i takové velikány jako jsou Steven Spielberg či George Lucas. Jeho příběh a tvorbu v muzeu představují interaktivně - čekají vás obrazovky a sluchátka. 

Uvidíte i krátké filmy a ve vitrínách pak také detailně zpracované loutky, které v nich vystupují. 

Děti ale nejvíc láká místnost, odkud se ozývají tajemné zvuky. Ta je celá o filmu Cesta do pravěku - uvidíte ukázky filmu i příběhy z jeho natáčení a poodhalíte tajemství některých z použitých triků. Můžete si osahat dinosauří vejce a také na mobil natočit slavnou scénu s plavbou kolem mamuta. 

Následující místnost vás přenese do filmu Vynález zkázy. I tady na děti čekají interaktivní prvky a vyzkouší si řídit ponorku hraběte Artigase, který touží ovládnout celý svět. 

Zahrát si tu také můžete hru Vynález zkázy. Pokud se vám podaří splnit všechny úkoly, čeká vás na konci muzea malá odměna v truhle. 

Proleťte se na létajícím stroji či okřídleném koni a vyzkoušejte si kouzlo filmových iluzí. 

Na úplném konci za prodejnou, kde seženete knížky, filmy, trička i dinosauří vejce a figurky, vás ještě čeká filmové studio s kostýmy z filmu Baron Prášil i režisérskou židličkou. Zahrajte si herce a režiséra. 

Muzeum Karla Zemana
Saská 520/3
Praha 1 - Malá Strana

 


Co s dětmi v Praze? Objevte naše další tipy na rodinné zážitky