Kde mají 3 herny pro malé i velké děti? Testujeme Aparthotel Svatý Vavřinec

Přímo v centru Pece pod Sněžkou najdete nový designový Aparthotel Svatý Vavřinec. Z fotek vypadá opravdu nádherně, ale my rádi testujeme ubytování i aktivity na vlastní kůži. Na víkend jsme sem proto vyslali Katku s manželem, čtyřletým Honzíkem a sedmiletou Barunkou. Jak se jim tu líbilo a kam vyrazili na výlety?


Design a děti – jde to dohromady?

Hotel je zevnitř i zvenku vyladěný do do detailu, architekti a designeři si dali záležet. Děti tu ale určitě vítají a bude se jim tu líbit„Rozhodně to není studený a neútulný hotel, kde se bude bát položit sklenku na stůl a děti budete cepovat, ať na nic proboha nesahají. Naše rodinné apartmá učarovalo Honzíkovi tak, že šel na recepci říct, že tu bude bydlet.“


Vlastní byt s komfortem hotelu

Ubytovat se můžete ve studiích a apartmánech. Všechny mají vlastní plnohodnotně vybavenou kuchyňku. V hotelu je i malý supermarket a lékárna. Ráno vás ale žádné vaření nečeká, v ceně ubytování máte užasné snídaně„Vajíčka, slanina, párečky, koláč, ovoce a zelenina, křupínky a jogurty, dobrá káva. Navíc i melounový salát, uzený losos a čerstvé vdolky.“

A vařit nemusíte vlastně vůbec, místní restauraci Katka vychvaluje do nebes: „Od první lžíce hovězího vývaru a svíčkové bylo jasné, že jinou restauraci hledat nebudeme. Hodně se tu specializují na maso, steaky a mají i zajímavé denní nabídky.“

V restauraci mají dětské podsedáky i stoličky. Na záchodech najdete přebalovací pult.


Zábava pro malé i velké děti

„Jsou hotely, které na děti prdí. Respektujeme to, ale nás tam neuvidí. Pak jsou hotely, kde je koutek nebo venkovní hřiště. A pak Aparthotel Svatý Vavřinec, kde je herna pro nejmenší, herna pro teenagery, pro dospělé i hřiště venku.

Tři herny, chápete to?? V té pro nejmenší trávily děti čas během večeře, při odpoledním relaxu a před odjezdem jsme je odtud tahali za nohy. Velká tabule a křídy, skluzavka, hračky, kočárek, hrací stoleček, kuchyňka, kostky. V té pro teenagery jsme zkusili fotbálek a hry na počítači.”


Kam s dětmi v okolí na výlet?

 

Lanovkou na Hnědý vrch a na Ekofarmu Lesní bouda

Příjemnou procházkou dojdete od hotelu k lanovce a ta vás vyveze na Hnědý vrch, kde najdete stejnojmennou rozhlednu. Po hlavní turistické trase dojdete k Ekofarmě Lesní bouda, kde se pasou ovce a pochutnáte si tu na krkonošských specialitách.

 

Stezka korunami stromů v Janských lázních

Asi 20 minut od Pece se v Janských lázních tyčí nad korunami stromů Stezka. Vyhlášená Stezka korunami stromů. Příjemná procházka plná interaktivních úkolů, lanových center a informací o krkonošské přírodě. Nebojte se vyrazit s kočárkem, stezka je bezbariérová.

 

Relaxpark

Přímo v centru Pece pod Sněžkou (5 minut od hotelu) najdete Relaxpark: hřiště pro úplně nejmenší, bobovku a Lemúrii – lanová centra a různé tobogány a skluzavky. 

 

Herní krajina Pecka

Buď pěšky nebo autobusem se dostanete do Velké Úpy a lanovkou na Portášky, kde přímo na kopci najdete unikátní Herní krajinu Pecka. Soubor soch a objektů na motivy krkonošské zvířeny, lanových stezek a prolézaček: 15 metrů dlouhá dřevěná socha rysa nebo 9 metrů vysoké paroží jelena, které slouží jako vyhlídka. Naučná stezka v pětimetrové výšce pod korunami stromů vás provede několika čapími hnízdy.


Proč vyrazit právě do Vavřince?

Proč sem jet s dětmi do 3 let: herna přímo u lobby, dětské židličky a vždy se najde místo v restauraci i pro kočárek, dětské hřiště u hotelu

Proč sem jet s dětmi do 10 let: herna pro nejmenší i pro teenagery, bohaté snídaně

Proč sem jet se staršími dětmi: herna pro teenagery, výborné jídlo, wi-fi

Proč sem jet bez dětí: herna pro dospělé, vinotéka, wellness (sauna, vířivka, masáže), steaky

Aparthotel Svatý Vavřinec pro nás testovala Katka z blogu Mama-live.