Playpaper: originální tvoření bez uklízení

Od první chvíle, kdy jsme aktivitu Playpaper zaznamenali, jsme věděli, že ji prostě musíme vyzkoušet. Kreativní tvoření, míchání barev, fantazie na plné obrátky. A jako bonus, nemusíme po sobě uklízet. Tohle je prostě sen každé maminky malého Picassa.

Ateliér Playpaper najdete v 1. patře nákupního centra Arkády Pankrác, konkrétně v "odbočce" uprostřed obchodního domu. Umělecká dílna je poměrně prostorná, takže pokud se zde setká více malých umělců najednou, nikdo se nemačká a má pro své tvoření dostatek místa.

Jako první jsme si oblékli ochranné oblečení i boty. Maluje se totiž akrylovými barvami, které nejdou vyprat, takže bez něj bych patlání barvičkami raději neriskovala. Najdete zde oděvy opravdu všech velikostí.

Další fází bylo zvolit si velikost plátna (ze 14 velikostí) a techniku malby. Na výběr máte ze tří druhů: pouring - nalévání barev, pendulum art - tvoření pomocí kyvadla a otáčejícího se stolu, a spin art, které je kombinací rotujícího plátna a zavěšené malířské hrazdy. 

Zvolila jsem pendulum art a plátno o velikosti 50x50 cm. A to byla poslední věc, o které jsem rozhodovala. Zbytek jsem už nechala na čtyřleté dcerce. Ta si vybrala barvy, určila, kterou bude malovat jako první, rozhoupala kyvadlo i roztočila stůl.

Rozhodli jsme se vyzkoušet také pouring. Podle velikosti plátna si vyberete počet barev. My měli tentokrát plátno 40x40 cm, na což vyšly zhruba 4 kelímky. Barvy si opět zvolila i namixovala dcerka. Poté barvu vylila na plátno a já roztočila stůl. Barva se rozlila do všech stran a vytvořila originální obraz.

Hotové obrazy zde schnou cca 48 hodin (přece jen je barvy opravdu dost, obzvlášť při technice pouring). Pak si je můžete vyzvednout, případně si je nechat zaslat

Doporučuji vyzkoušet s dětmi Playpaper? Rozhodně ano! Probudíte v potomcích kreativitu a vytvoříte si originální díla do pokojíčku nebo jako dárek. Jasně, šikovní rodiče si mohou podobnou aktivitu užít i doma. Ale tady, v ateliéru mezi obrazy, barvami a štětci na vás dýchne úplně jiná atmosféra. A jak už jsem psala na začátku - bez úklidu na konci.

A jestli to máte do Prahy z ruky, vyberte si pro rodinu ubytování a užijte si v hlavním městě rovnou několik krásných dnů.