Farma Dvorec: místo, které nestačí navštívit jen jednou

Jestli chcete s dětmi uniknout městu, užít si přírodu, zvířátka ze statku, poctivé jídlo a klid, pak rozhodně neváhejte vyrazit na Farmu Dvorec na Plzeňsku. My se tady cítili jako na konci světa, užívali si i to bláto na podrážkách a byli jednoduše šťastni. Udělat si sem můžete i jen jednodenní výlet, ale stojí za to zůstat v místním penzionu alespoň na noc. V zimním období je ubytování v penzionu obzvlášť výhodné.

Z Prahy jsme vyrazili v sobotu dopoledne a cesta nám trvala něco málo přes hodinku. Jeli jsme podle navigace, i když posledních pár kilometrů před cílem jsme zahlédli první ukazatele směru a bez bloudění dorazili na farmu. Ta leží kus od hlavní cesty, obklopena loukami a polem, takže zde byl nejen klid, ale i bezpečí. Hned po zaparkování nám dcerka (3,5 roku) utekla na dětské hřiště. I přes lednový chlad si hřišťátko užívala a já si v té chvíli poprvé pomyslela, jaká paráda to tady musí být na jaře nebo v létě.

Ubytovali jsme se v prostorném třílůžkovém pokoji s kuchyňkou a koupelnou s wc. Budova s pokojíčky je ve dvoře, hned naproti restaurace. Bylo tady krásně teploučko, čisto a vonělo dřevo, kterým se zdejší prostory vytápějí. Nechyběly hygienické potřeby ani ručníky.

O víkendech zde několikrát denně pořádají komentované prohlídky farmy (přesné časy prohlídek jsou zveřejněny na facebookové stránce farmy). Na to jsme se velice těšili už předem, ale přesto to předčilo naše očekávání. Nečekali jsme takové množství zvířat, informací, zážitků a rozlohu farmy. Krmení koz, oveček, divočáků, prasátek, krávy a dalších zvířat bylo jednoduše úžasné. Spoustu zvířat si dcerka mohla pohladit. Favoritem se ale stejně stala přítulná kočka, která se k nám během prohlídky přidala a doprovázela nás až do konce. Vrcholem exkurze byla pro dcerku jízda na poníkovi.

Původně jsme chtěli v sobotu odpoledne vyrazit na výlet do okolí. Ale nakonec jsme si udělali ještě jednu procházku po farmě, tentokrát už sami. Prostředí nám prostě učarovalo. Skončili jsme opět na dětském hřišti, odkud nás vyhnala až tma. S červenými tvářemi jsme si v restauraci vychutnali vynikající jídlo. Přes lahodnou paštiku, přes poctivý vývar s játrovými knedlíčky, až po skvěle dochucený guláš a pečenou husu.

Strávit víkend na farmě bylo skvělé rozhodnutí. Jeden příjemný zážitek střídal druhý a vše korunoval personál svým za každé situace milým chováním. Při odjezdu jsem věděla, že se sem s dcerkou budu chtít vrátit za teplejšího počasí. Sice zde už asi nebudeme tak sami, jako nyní, ale alespoň si dosyta vychutnáme vše, co Farma Dvorec nabízí. A toho je opravdu hodně.

 


NAPLÁNUJTE SI POBYT NA FARMĚ DVOREC