10 ubytování, u kterých se můžete při pobytu pomazlit se zvířátky

Tady se vám i dětem bude moc líbit (a nebudete chtít odjet)

Zvířátky samozřejmě nemyslíme "pytel blech" v podání vašich ratolestí, 😊 ale ta skutečná - čtyřnohá, dvounohá, chlupatá, velká, malá, místní i cizokrajná. Od každého si můžete najít to svoje. Děti a zvířátka je prostě kombinace, která spolu vždycky funguje skvěle.

Vybrali jsme 10 rodinných ubytování, kde budete během svého pobytu v obklopení zvířat. Vaše děti (a vsadíme se, že i vy sami) si to tu užijí do sytosti.

A pokud máte doma už teď chlupáče, který se se zvířátky rád kamarádí, hledejte u úvodních fotek jednotlivých ubytování níže logo tlapky a vezměte jej bez obav s sebou.

 

Statek Zelený dub

Ovce, kozy, koně a k tomu i pejskové. Na Statku Zelený dub, nedaleko Písku, můžete s dětmi tato zvířátka nejen vidět a pomazlit si je, ale děti můžete také aktivně zapojit do jejich každodenní péče. Ubytováni tu budete v útulných rodinných apartmánech. Pokud by vás jelo více, mají tu i dva turistické pokoje se sdílenou koupelnou a toaletou.

Venku se děti mohou vyřádit také na hřišti s travnatými kopečky, tunelem, klouzačkou, houpačkami a mostíkem a pro ty nejmenší je k dispozici velké pískoviště. Hřiště je umístěno přímo před apartmány, kde je i venkovní sezení vybavené slunečníky a lehátky pro chvíle lenošení, takže děti máte pod dohledem. A co by to bylo za statek, kdyby tu nebyli připraveni na grilování a opékání špekáčků?! Právě grily a ohniště můžete využít k přípravě jídel za hezkého počasí a pokud by přišla nějaká ta přeháňka, můžete posedět ve společenské místnosti - Klubovně "u beránka".

Všechny informace o Statku Zelený dub, ceny a volné termíny najdete zde.

 

Zoo Apartmány Lhota

Koukat z okna na velbloudy, lamy či klokany? Na to nemusíte letět nikam do světa, ale stačí vyrazit do Lhoty v jižních Čechách. Vybrat si můžete z několika mezonetových apartmánů, perfektně vybavených pro rodiny s dětmi a z terasy se můžete kdykoliv vydat rovnou mezi zvířátka. A jaká? Od těch nejmenších králíčků, koziček, mini prasátek přes ovečky, lamy, jeleny až po oslíky, klokany a velbloudy.

A pokud by vás už zvířátka omrzela, nabízí ubytování v létě venkovní jezírko k osvěžení a nebo celoročně wellness s vířivkou, saunou a vnitřním slaným vyhřívaným bazénem v chladnějších dnech.

Více o ZOO Apartmánech Lhota, ceny a volné termíny můžete prozkoumat zde.

 

Farma Ovčí Terasy

V klidném farmářském prostředí, které se nachází uprostřed malebné přírody Modrých hor, se nachází útulné ubytování s posezením a výhledem do krajiny. Z každého pokoje vyjdete na ochoz, ze kterého se můžete kochat místní krajinou nebo zvířátky v mini zoo. Ubytovat s nejmenšími dětmi se lze ve dvoulůžkových pokojích - vejde se sem jen jedna dětská postýlka. Větší děti pak ocení glampingový stan pro čtyři osoby a cestovatelské duše si mohou zarezervovat stání pro karavan.

Kromě zvířátek se děti mohou zabavit v penzionu i ve vnitřním dětském koutku s kuchyňkou a hračkami nebo venku na hřišti s trampolínou. Také si mohou po domluvě vyzkoušet práce na farmě.

Veškeré zážitky pak umocňuje výtečná gastronomie, která bere ohled i na nejmenší strávníky. Dospěláci tu ocení i víno z vlastních vinic.

Více o Farmě Ovčí Terasy se dozvíte zde.

 

Penzion Jízdárna Hejtmánkovice

Fríští koně, nádherná příroda, soukromí a pohodlí jako u babičky na chalupě. To je ubytování nedaleko Broumova v krásných plně vybavených 6 apartmánech. Kromě možnosti vyjížďky na koních či ponících tu mají zvířecí koutek, kde se mohou děti naučit, jak o zvířátka pečovat a starat se o ně.

Také se můžete vydat na spřátelenou nedalekou Farmu Wenet, kde chovají zvířata nejen domácí, ale i exotická. Kromě bohaté fauny je zde i nádherná příroda s mnoha turistickými cíli. Díky tomu tu o výlety do okolí tu není nouze.

Více o Penzionu Jízdárna Hejtmánkovice najdete zde.

 

Residence Safari Resort

Být ubytováni v plně vybaveném apartmánu či pokoji, není dnes nic neobvyklého. Ale co například v autobusu, domku z 3D tiskárny či v teepee? V Safari Resortu v jižních Čechách si tu můžete vybrat dle libosti z klasických typů ubytování, ale i z těch netradičních.

Součástí resortu je 90 hektarový safari park s více než 230 druhy zvířat. Kromě pohlazení zvířátek si můžete některá půjčit a projít se s nimi, nakrmit velblouda nebo si třeba zajezdit na oslíkovi. Ale také si můžete zastřílet lukem, zajezdit na offroadu, projít si indiánskou stezku a najít ztracený poklad. Půjčí vám tu kola, která můžete projet na pump tracku a mají tu i obří venkovní dětské hřiště pro malé i velké. A kdybyste všechnu tu nádheru chtěli vidět z výšky, můžete se nad areálem proletět horkovzdušným balonem.

Až vám po těch všech aktivitách vyhládne, naberte energii v místním bistru, které vyrábí pokrmy z vlastních regionálních surovin od spřátelených farem.

Více o Residenci Safari Resort, volné termíny a ceny najdete zde.

 

Farma Slunečný Dvůr

V podhůří Železných hor naleznete rodinnou farmu, na které si každý člen rodiny - od těch nejmenších po velké - najde to své.

Z pokoje ve venkovském stylu uděláte jen pár kroků a jste venku - za hezkého počasí si tu ti malí užijí třeba pískoviště, ti větší zvířátka a dospěláci posezení na terase. Originálním zážitkem je ubytování Střecha pod střechou, první glamping u koní ve střední Evropě. Právě tady se můžete ubytovat v designovém stanu s dřevěnou podsadou postaveném přímo v boxech pro koně.

Součástí farmy je i bistro Slamák, které zdobí originální zvířata vyrobená ze sena a slámy. Potěší vás tu domácím pečivem, dezerty a dalšími dobrotami dokonce i pro vegany a vegetariány.

Více o Farmě Slunečný Dvůr najdete zde.

 

Farma Moulisových

Hrát si na hřišti, to už je pro děti dnes taková klasika. Ale sjet po skluzavce rovnou do výběhu s ovečkami a kozami? Tady, na Farmě Moulisových, přesně tohle můžete zažít. Farma ležící nedaleko Plzně má pět plně vybavených, prostorných apartmánů v selském stylu, včetně kuchyňky.

Venku se ve výběhu prochází kozy, ovce a poníci, které si můžete půjčit na procházku nebo projížďku. Posedět můžete u venkovního altánu a děti si vyhrají na dětském hřišti s pískovištěm.

Vše o Farmě Moulisových, volné termíny a ceny najdete zde.

 

Statek Samsara

Nedaleko chráněné krajinné oblasti Moravský kras se nachází statek, který vybízí k rozjímání a pohodě. Prostorné rodinné pokoje, apartmány či studio mají výhledy do okolní krajiny a na pastviny se zvířátky.

Energii můžete načerpat v menším, příjemném wellness s vířivkou a dvěma saunami nebo v místní restauraci, která nabízí opravdový gastronomický zážitek, včetně nedělních “all you can eat” obědů. Pokud jste milovníky kávy, potěší vás i kavárna, která připravuje kávu z lokální pražírny.

Děti se mezitím mohou kochat zvířátky, která se pasou kolem (lamy, kozy, ovce, prasátko) a nebo mohou dovádět na venkovním hřišti.

Více o Statku Samsara, ceny a volné termíny najdete zde.

 

Zoopark Zelčín

Nedaleko města Mělník, přímo u břehu Vltavy se nachází největší kontaktní zoopark u nás, který nabízí také i ubytování v bezprostřední blízkosti zvířat a to buď v pohodlných apartmánech nebo v kempu.

Každý apartmán je koncipovaný pro jednu rodinu 2+2 a má samostatnou ložnici, obývák, vybavenou kuchyň a sociální zařízení. Kdyby se vám ráno nechtělo připravovat snídani, můžete si ji přiobjednat. O stravu se vám v areálu postará Hostinec u Bedřicha s výhledem na zvířátka i dětské hřiště. V kempu můžete spát ve vlastních stanech nebo karavanech přímo u výběhu alpak a krůt nebo si rezervujte spaní v teepee.

Pro ubytované je vstup do zooparku zdarma. 

Kromě kontaktní zoo, projížděk na koních, venčení zvířátek se tu děti mohou vyřádit na nafukovacích trampolínách. Dále vám tu půjčí paddleboardy a rafty a kousek za branami zooparku je asfaltová cyklostezka.

Více o Zooparku Zelčín, volné termíny a ceny najdete zde.

 

Farma Růžová

Nevelká farma v srdci Českého Švýcarska sází návrat k tradicím a venkovskému životnímu stylu. To se zrcadlí i na vybavení pokojů a apartmánu. Jídlo si můžete připravit ve společné plně vybavené kuchyni a posedět v jedné ze dvou společenských místností.

Místní krásná krajina s labskými pískovci se snoubí s výhledem na pastviny a ohrady pro zvířata, která zde chovají - skot, koně, kozy, prasata a další malá či větší zvířata. Kávu si můžete vypít na venkovní terase s posezením a ohništěm a děti se vyřádí na dětském hřišti se skluzavkou, houpačkou, prolézačkou.

Na požádání můžete zakoupit a ochutnat bio domácí mléční výrobky, které tu sami vyrábějí.

Více o Farmě Růžová najdete zde.

 

Chybí vám v tomto přehledu nějaké další úžasné ubytování se zvířátky? Mrkněte na další ubytování na farmách a statcích vhodná pro děti.