Fun Arena: zaručená zábava pro malé i velké

Recept na parádní rodinné odpoledne, na které budou vaše děti vzpomínat jako na jeden z těch nejlepších výletů? Máme ho pro vás! 

Připravte si: 1 lžíci dobré nálady, 1 hrnek odvahy, 1 Fun Arenu a alespoň 2 další kumpány, se kterými vyrazíte vstříc pražskému dobrodružství. 

Výlet do pražského centra totiž nemusí být jen o památkách, to už víme i my. A důkazem, že Fun Arena Praha je atrakcí, která se vyplatí, budiž fakt, že jsme odcházeli až když to bylo opravdu nutné a že se nás děti i po týdnu ptaly, kdy zase půjdeme na to nejlepší místo na světě.

Začali jsme zvolna, zábavou spíš trochu tatínkovskou. Házení šurikeny, minisekyrkami a většími sekyrami toho našeho zabavilo natolik, až jsem se bála, že se dál jen tak nedostaneme. Obě děti ho ale záhy přesvědčily, že je čas se přesunout k něčemu, co si užijí i oni. To ale ještě nečekali, že si ve svých sedmi a osmi letech vyzkouší, jaké to je se orientovat pod vlivem alkoholu nebo omamných látek. 

Ale nebojte, pivo ani drogy jim Martin, který se nás ujal při provádění, nenabízel. O navození požadovaných stavů se postaraly "opilecké brýle". Ze začátku to vypadalo, že ani tohle děti neocení, ale netrvalo dlouho, a už se se smíchem potácely z místa na místo, snažily se poskládat pyramidu z kelímků nebo trefit balonem do koše. Brýle měly dokonce takový úspěch, že si s radostí zkoušely i další druhy, které ve Fun Areně mají.

Co ale nečekal nikdo z nás, že s každým dalším místem, na které nás Martin zavede, se bude zábava ještě stupňovat. Od robotích zápasů, které nás čekaly po opileckých brýlích se nám nechtělo nikomu, vyhrát chtěl totiž každý, a to aspoň jedno kolo. A věřte tomu, že ani já jsem nečekala, že zápasení s roboty bude takovou zábavou i pro nás holky. Byl to opravdu lítý souboj o to, komu se jako prvnímu podaří ulomit protihráčovu robotovi hlavu nebo jakoukoliv část jeho těla. Zní to drasticky, ale salvy nejen dětského smíchu slyšel snad každý, kdo byl zrovna v tu chvíli v budově.

Fun Arena se rozkládá ve 4 patrech a každé nabízí něco jiného. Patro s robotími zápasy nabízí mimo jiné i fotbálek, lidský fotbálek, únikovku a hlavně virtuální vybíjenou, zvanou HADO. I to jsme si vyzkoušeli, protože vynechat jediný fyzický e-sport na světě v jediné aréně v Čechách i na Slovensku, to by byl opravdu hřích. Abychom si hru pořádně užili a nemuseli se soustředit na to, co kdy dělat s rukama, museli bychom si těch her zahrát několik, my jsme ale měli čas jen na jednu, ale i tak to byla paráda. Virtuální míče létaly vzduchem, štíty se stavěly a soutěživost byla cítit všude kolem. 

Co ale mělo největší úspěch (nečekaně 😁), bylo 3. patro Fun Areny. Cyber Arcade je místo, kde najdete desítky videoher. Některé z nich si budete pamatovat z dětství, jiné máte unikátní možnost vyzkoušet právě zde a nikde jinde v Evropě. Bez ostychu a jednohlasně si myslím, že všichni můžeme říct, že hodinové vstupné by nám nestačilo. Každý z nás si tu stoupl k vlastní arkádovce a hraní mohlo začít. 

Začali jsme zlehka a postupovali k těžším kalibrům. Děti i my dospělí jsme společně soupeřili v autozávodech, které si ale užijete i jako jednotlivec. Věřte, že se ve všech z nás, i neřidičích, probudil závodník formule a jeli jsme na dřeň. Děti se pak rozutekly k dalším videohrám. Těžko říct, co je bavilo nejvíc, ale jisté je, že tohle patro je klidně na celý den.

Po několika desítkách minut hraní videoher nás Martin, skvělý průvodce, překvapil výběrem limonád, které v patře CyberArcade nabízí. Jsou to plechovky dovezené z nejrůznějších koutů světa. Po doplnění cukrů jsme pokračovali v hraní, tatínek vyzkoušel jedinečný simulátor, který si nikde jinde v Evropě nevyzkoušíte. 

Bubnování do rytmu, hraní na piano, Mario Kart, závody v autech nebo simulátory olympijských sportů. Her je tu nespočet a každý si přijde na to své. Po arkádovkách byl čas i na klasické deskovky. Těm je tu věnovaná celá polovina patra a najdete tu, na co si vzpomenete. U nás doma deskovky moc nejedou, ale tady jsme objevili hry, které zabavily obě děti a budeme si je stoprocentně pořizovat domů. 

Celé odpoledne ve Fun Areně jsme zakončili návštěvou předposledního patra, kde jsme si zahráli Laser Ops, tak trochu jinou lasergame. S dětmi si tu můžete zahrát ale i reball, což je paintball bez barev, pouze s gumovými náboji. Za vyzkoušení určitě stojí i NERFky, které na místním hřišti naberou úplně jiný rozměr.  Poslední patro, Studio Petrská, představuje fotografické studio a eventový sál v jednom, takže se hodí spíše pro firemní akce.

Za nás tohle místo doporučujeme všema deseti a rádi se sem vrátíme, ať už jen tak za zábavou nebo tu třeba necháme udělat dětskou oslavu narozenin, na to je totiž tohle místo úplně perfektní!