Kam s dětmi v Brně? Prozradíme vám tipy na 5 skvělých dětských hřišť

 Kde najdete perfektní dětská hřiště v Brně? Zeptali jsme se Katky z blogu Brněnská máma, která má místa, kam s dětmi v Brně vyrazit, opravdu důkladně prozkoumaná. Vydejte se s dětmi na těchto 5 hřišť a zábava je zaručená. 

1) Hřiště Kraví hora

Kraví hora je asi nejslavnější brněnský kopec, říká se jí také Monte Bú. S dětmi tu můžete klidně strávit celý den, hřišť a zábavy je tu požehnaně. Málokdo však ví, že hřiště s nejkrásnějším výhledem na Brno, nacházející se přímo v areálu koupaliště Kraví hora, je mimo letní koupací sezónu volně přístupné. Od března do května a poté zase od září do listopadu se na rozsáhlé hřiště se spoustou atrakcí dostanete pohodlně brankou vedle koupaliště. Občerstvit se pak můžete třeba v nedaleké hospůdce Na Drakenu.

2) Hřiště v Zámeckém parku v Medlánkách

Tak toto zbrusu nové hřiště je naprostá pecka! Po kompletní rekonstrukci bylo otevřeno v květnu 2020 a najdete jej v příjemném stínu Zámeckého parku v Medlánkách. Na děti tu čeká třeba prolézací hrad, dlouhá skluzavka, lezecká stěna, trampolíny, houpačky, ale také poznávací dřevěné pexeso se zvířátky či dřevěný dendrofon. Hned vedle hřiště je Zámecká restaurace, kde si můžete dát s dětmi něco k pití či k jídlu. Po parku se dá také krásně jezdit na dětském kole či odrážedle. Parkovat se dá v přilehlých uličkách, nejbližší zastávka autobusu se jmenuje Medlánky.3) Hřiště Halda

Další krásné medlánecké hřiště. Najdete jej jen kousek od Zámeckého parku za Medláneckým rybníkem. Cestou můžete třeba nakrmit kačenky a pokochat se Přírodní zahradou. Za rybníkem pak objevíte hned dvě hřiště. Jedno dobrodružné pro větší děti a jedno klasické, ale moc pěkné, pro děti menší. Na přilehlém kopci jsou ideální podmínky na pouštění draka. Akční rodiče a větší děti si mohou zacvičit ve venkovní posilovně.

4) Hřiště Kníničky – Dolní louky

Moc pěkné, a myslím méně známé hřiště, se nachází jen kousek od hráze Brněnské přehrady. Můžete sem dojít pohodlnou procházkou ze zastávky Zoologická zahrada, stačí jít kolem řeky a později přejít přes most. Ideální cesta také pro kola, kočárky, odrážedla…Na hřišti se zabaví malí i velcí. Pro nejmenší jsou tu prolézačky, kolotoč, obří pískoviště, bagr…větší děti ocení velkou horolezeckou stěnu, hřiště pro Pétanque, fotbalové hřiště a venkovní posilovnu. Občerstvení bohužel v blízkém okolí není, tak raději svačinu s sebou. Nejblíže je to pak do cukrárny Anička na zmrzlinu.


5) Hřiště Hroch

V městské části Jundrov najdete další velké dětské hřiště. Nachází se ve sportovním areálu Hroch a čeká vás tu kromě klasických prolézaček, houpaček, či lanovky, také bezva skákací nafukovací polštář a netradiční občerstvení v parníku na souši.Objevte stovky dalších tipů, kam se s dětmi vydat na výlet i na hotely pro děti, kde si užijete perfektní rodinnou dovolenou.