Loučeň: Celoročně přístupný zámek s parkem plným labyrintů a bludišť

Zámek Loučeň můžete navštívit i v době, kdy většina hradů a zámků spí zimním spánkem. Otevřeno tu totiž mají po celý rok. Kromě klasických prohlídek tady pořádají i noční, dětské nebo třeba čokoládové. Unikátní je i zdejší park s 12 různými labyrinty a bludišti. Najdete cestu ven?

Labyrint na zámku Loučeň

 

Prohlídky pro malé návštěvníky

Dlouhé prohlídky s podrobným historickým výkladem děti nudí. A to na zámku Loučeň dobře vědí. Speciální dětskou prohlídkou vás provede kněžna Marie, princezna Karolína, nebo zámecký komorník. Budete hledat dveře do tajné chodby a ztraceného princova kocourka. V zámecké jídelně usednete ke knížecí tabuli a zazpíváte si v hudebním salonku.

 

Kdo miluje čokoládu?

Asi úplně všichni. Čokoládové prohlídky budou děti určitě bavit, protože se na nich nejen poslouchá, ale i ochutnává. Vyzkoušíte vzorky mléčné, hořké i bílé čokolády a na závěr ručně vyráběné pralinky.

Čokoládová prohlídka na zámku Loučeň

 

Pojďte se na chvíli ztratit

V zámeckém parku vás čeká 12 bludišť a labyrintů. Pokud se vám nechce na zámek, můžete si koupit samostatný vstup jen sem. Nudit se určitě nebudete. Parkem vede naučná stezka, která vás seznámí s historií i současností labyrintů a bludišť z celého světa.


Labyrint nebo bludiště? Je to stejné, nebo ne? Přemýšleli jste někdy nad tím, v čem je rozdíl? Prozradíme vám ho. Labyrintem vede jen jedna cesta, ale v bludišti se budete muset rozhodovat na mnohých křižovatkách. Některé z cest tu ovšem nikam nevedou. Vyzkoušejte, co vás bude bavit víc.


Labyrinty a bludiště Loučeň

 

Když dostanete hlad

Při hledání správné cesty vám určitě vyhládne. Ale to na zámku Loučeň není vůbec žádný problém. V parku najdete dva stánky s občerstvením a točenou zmrzlinou. Pokud byste raději na něco většího, na výběr tu máte restaurace Maxmilián a Vtipná kaše. Objednat si také můžete piknikový koš plný dobrot.

Piknik na zámku Loučeň

Použité fotky pochází ze stránek www.zamekloucen.cz