Benecko v Krkonoších: Zábavné stezky s úkoly a skvělý dětský lanový park

Kdy už tam budeme? Bolí mě nožičky... Tyhle věty moc dobře zná z výletu každý rodič malých dětí. Pomáhají stezky s úkoly pro malé turisty. Na Benecku v Krkonoších mají takové rodinné stezky hned tři.

Benecká přírodní stezka

Trasa začíná i končí na centrálním parkovišti Benecka. Měří 3,4 km a zvládnete ji projet i s kočárkem, vede po málo frekventovaných asfaltkách a po zpevněných lesních cestách. Čeká vás 10 zastavení, na kterých se dozvíte plno zajímavostí o krkonošské přírodě.

Stezka vede kolem dvou dětských hřišť, takže o zábavu nouze rozhodně nebude. Na první narazíte u Horského hotelu Kubát, kde vás čeká i krásná vyhlídka do okolí. A velké hřiště před Hotelem Bára je opravdu parádní.

 

Lufťákova stezka

Na Lufťákově stezce vás zase čekají nejrůznější hry a nejlépe si ji užijete ve větší skupince. Trasa také začíná na centrálním parkovišti, ale vydáte se na opačnou stranu než je Benecká přírodní stezka. 

Trasa vede kolem kapličky sv. Huberta a u ní najdete dětské hřiště i lavičky = ideální pauza na svačinu a řádění. 

Trasa vede celou dobu z kopce, dojdete ke spodní stanici lanovky Kejnos. Lanovka jezdí během letních prázdninových víkendů a stezka následně vede od horní stanice lanovky zpět k centrálnímu parkovišti. Mimo letní prázdniny si budete muset kopec vyšlápnout po svých. 

 

Hravá sojčí stezka

Staňte se na chvíli sojkou. Do jejího života nahlédnete na 5,3 km dlouhé stezce. Začíná na benecké Zlaté vyhlídce, pokračuje až na vrchol Žalý s rozhlednou a končí u občerstvení Rovinka. Z něj pak můžete do centra Benecka dojít po části Benecké přírodní stezky. Trasu lze projít i s kočárkem.

Na vrcholu Žalý najdete kamennou rozhlednu, dětské hřiště a restauraci s typickými krkonošskými dobrotami. Dejte si třeba kyselo nebo borůvkové knedlíky. 

 

Dětský krytý lanový park

Mají děti i po projití jedné z tras stále dost energie? Nebo vám výletní plány překazil déšť? Zajděte do Bowling Baru Benecko, kde mají pro děti úžasné lanové centrum s tobogánem a překážkami. Platí se jednorázové vstupné bez časového limitu.

K jídlu si můžete objednat pizzu nebo burger a rodiče potěší točené pivo z krkonošského pivovaru Medvěd. 

 

Kde se na Benecku ubytovat?

Přímo na Benecku najdete mnoho hotelů a penzionů. Vytipovali jsme pro vás ta nejlepší ubytování pro rodiny s dětmi. Vřele doporučujeme také Apartmány Bylo Nebylo v nedalekých Vítkovicích. Prozkoumat je můžete v naší recenzi


Užijte si letní Benecko