Víte, co je to frotáž? A jak si poslechnout ptačí zpěv ve svém mobilním telefonu?

Zkusili jste někdy přes papír překreslit třeba minci? Asi ano, možná jste ale ani netušili, že jde o výtvarnou techniku s názvem frotáž. S frotážovými panely se můžete setkat i na naučných stezkách, často je při jejich budování využívá společnost Lesní svět. Tak si nezapomeňte na výlet přibalit i blok či papír a obyčejnou tužku. Na frotážových panelech si překreslíte třeba ptáky, listy či šišky. A protože vyrábí i frotážové sady, můžete si tuhle zábavnou techniku užít i doma.

Vyzkoušeli jsme frotážovou sadu s ptáky, ještě mají v nabídce variantu se stromy. Sada dorazila v pevném látkovém sáčku s dřevěnou visačkou.

Uvnitř najdete 12 dřevěných destiček na každé realistický obrázek ptáka, jeho základní míry, krátkou básničku, frotáž a QR kód pro další informace. Provedení je velmi bytelné, takže se sady perfektně hodí třeba do školy, skautské klubovny či přírodovědného kroužku.

Vyberte si svůj oblíbený druh ptáka a jdeme na frotáž.

Stačí doma najít list papíru a obyčejnou tužku.

A máme hotovo.

Perfektní je propojení s bezplatnou mobilní aplikací Lesní svět, kterou si můžete stáhnout v Google Play i App Store. Po načtení QR kódu si zobrazíte podrobné informace o jednotlivých ptácích a také si poslechnete jejich zpěv.

Aplikace funguje i na jejich naučných stezkách. Najdete v ní seznam všech zatím realizovaných stezek a na jednotlivých panelech vás pak také čekají QR kódy k načtení. Načtené kódy zůstávají v paměti, takže si takhle můžete "nalovit" zvířátka a jejich zvuky přímo do svého telefonu.

 


Naplánujte si svůj příští výlet do přírody