Ve světě komiksů a rychlých aut: Testujeme Galerii ocelových figurín

Dvě patra plná auťáků, komiksových postaviček a sci-fi hrdinů čeká v centru Prahy na objevení. Interaktivní galerie, kde se vyblbnou děti i tatínci, kde nafotíte krásné fotky do rodinného alba a strávíte fantastické odpoledne. Jen tady můžete nasednout do sporťáku v životní velikost, vyzkoušet si opojnou moc Železného trůnu, pomazlit se (ale opatrně) s partou Mimoňů nebo vyzvat na souboj Darth Vadera.

Galerie ocelových figurín | Batman, Železný trůn

Dá se s tím kroutit!

Nejgeniálnější věc na celém konceptu ocelových figurín je fakt, že se prostě nedají rozbít. Váš vnitřní hlídač tedy může v klidu spát a vy můžete nechat děti beztrestně pobíhat mezi exponáty. Většina aut má otevírací dveře, můžete v nich posedět, kroutit volantem a mačkat čudlíky.

Figuríny můžete vzít za ruku nebo vymyslet nějakou vtipnou pózu pro fotku na Instagram. Sestava je opravdu různorodá, tak bych se divila, kdybyste tam nepotkali svého oblíbeného hrdinu. Můžete se vyfotit s Elvisem, Iron Manem nebo obřími transformery. Na některé dinosaury můžete třeba i vyšplhat. Tedy, spíš vaše děti.

Galerie ocelových figurín | Za volantem

Pro děti nebo pro tatínky?

Ačkoliv děti se nemůžou nabažit Mimoňů, Spidermanů a Shrekovy party, ještě obtížnější úkol je odtrhnout od exponátů tatínky. Na posezení v teréňáku a Dodge Viperu se stojí fronta a ani z motorky se nikomu moc slézat nechce. I proto je (hlavně pro maminky) v prvním patře příjemná kavárna.

Umění a recyklace

Co mě na tom baví hodně je nápad. Sochy ze starého šrotu jsou vážně precizně udělané. Všechny postavy jsou k poznání na první dobrou a autům nechybí potřebné detaily. Tisíce dosloužilých ozubených kol, převodovek, brzdových destiček, řetězů, šroubků a matic jsou přeměněny v něco nového a krásného. Gallery of Steel Figures má už přes 600 těchto soch a téměř stovka z nich na vás čeká v Praze na Můstku. Kdybyste se do tohoto umění zamilovali nějak fatálněji, můžete se vydat do sesterských galerií například v Berlíně nebo Varšavě.

Galerie ocelových figurín | Sochy ze starého šrotu

Časová náročnost: Když nemáte moc času, zvládnete všechno projít a vyfotit třeba za půl hodinky. My jsme ale nepospíchali a užili jsme si tam krásné 2 hodiny.

Profi Tip: Je to hodně oblíbená turistická destinace, takže doporučuju vybrat méně frekventovaný čas. Já jsem se ulila z práce, abychom vychytali dopolední čas ve všední den. A bylo to ideální.

Profi Tip 2: Nemusíte fotit všechno! Podstata výstavy přímo svádí k focení každého exponátu, ale zkuste odolat a užít si to s dětmi „tady a teď“.

GALERIE OCELOVÝCH FIGURÍN
28. října 377/13
Praha

Galerie ocelových figurín | Bumblebee

Galerie ocelových figurín | Spiderman