Výlet vláčkem za Rumcajsem, Mankou a Cipískem: recenze Hotelu reSTART

Do města Jičín jsme si udělali výlet vláčkem. Z Prahy nám to trvalo zhruba 2 hodiny a z vlakového nádraží v Jičíně k Hotelu reSTART pak necelých 20 minut příjemnou procházku přes město. Před budovou hotelu nás tématicky přivítala známá trojice Rumcajs, Manka a Cipísek

Při pohledu na budovu hotelu asi nikoho nepřekvapí informace, že byla postavena v roce 1976. Tehdejší hotel Start vznikl během akce "Z". Mezi lety 2010 a 2018 byl rekonstruován a nutno říci, že opravdu pořádně. A hlavně zdařile. Sedmdesátá léta minulého století teď stavba připomíná opravdu jen zvenčí. Uvnitř vás čeká milý personál, moderní interiér, čisto, útulno, kvalitní kuchyně i všechny služby.

V hotelu si můžete vybrat z jedno nebo dvoulůžkových pokojů, z rodinných pokojů a apartmánů. Pro malé děti vám rádi půjčí postýlku, nočník i stupátko. My dostali prostorný apartmán v 10. patře s božským výhledem na pohádkový Jičín. V koupelně nechyběla dětská kosmetika a dinosauří osuška, ze které měla dcera největší radost.

Největší nadšení se ale konalo v dětské herně. Je skvělá. Možná až moc, protože se z ní dcerce nechtělo na žádný výlet. Herna je v rámci restaurace, ovšem v oddělené místnosti, takže bezdětní hosté mají svůj klid a rodiče nemusí být v křeči ze svých dovádějících potomků. Přitom je ale mohou při hraní pozorovat rovnou od stolu. Herna je veliká, prostorná. Jsou zde stolky s židličkami a pastelkami, omalovánky, velká plochá televize promítající pohádky, skákací hrad a spousta hraček. Taky tady nechybí dětské jídelní židličky a mikrovlnná trouba pro ohřátí příkrmu.

Nabídka jídel nám přišla naprosto dostačující a pochutnali jsme si na všem. Vaří zde dobře a z kvalitních surovin. V nabídce je polední menu a také jídla pro děti.

Další nadšení se konalo v Aquaparku, který je hned vedle a do kterého se dostanete po terase hotelu za zhruba 37 vteřin. Najdete tam kromě plaveckého taky dětský bazén (s teplejší vodou), brouzdaliště a whirlpool. Z atrakcí pak divokou řeku, tobogán, vodní hříbek a umělou říčku.

Na co jsem se já osobně těšila nejvíce, byla snídaně. A že ta v Hotelu reSTART je!

Před naším odjezdem jsme znovu museli do herny, jak jinak. Ale omrkli jsme také wellness centrum s finskou a aroma saunou a relaxační místností, a nevynechali jsme ani fitness centrum.

Pojedete-li do Českého ráje, pak můžete s klidným svědomím do Hotelu reSTART. Postarají se tady o vás i vaše děti opravdu úžasně. A rozhodně sem přijeďte na déle, protože okolí Jičína a vůbec Český ráj je pro výlety s dětmi naprosto dokonalý.