Víkend v hotelu Orion: Jak se bydlí na vrcholku Krušných hor?

Když skupinka nadšenců přišla v roce 1881 s plánem postavit na vrcholu Plešivce rozhlednu s výletní restaurací, staří domorodci nechápali a pochybovali, že by tam někdo vůbec chodil. Časy se změnily, na Plešivec vede silnice i lanovka a někdejší obyvatelé z Abertam a okolí by se asi hodně divili. Na místě původní horské boudy dnes stojí krásný hotel Orion s apartmány a restaurací. Náš apartmán byl moc příjemný s plně vybaveným kuchyňským koutem a nádherným výhledem do lesa. 

Přímo u hotelu je volně přístupné dětské hřiště a za poplatek lanové centrum a dětské lanové centrum. 

Dětské lanové centrum s bezpečnými překážkami stojí 165 Kč na celý den. Děti dostanou na ruku náramek a mohou libovolně odcházet a přicházet po celou otevírací dobu. Dospělí a děti nad 10 let (pokud zároveň měří alespoň 140 cm) se mohou vydat i vysoko nad zem do lanového centra.  

Venkovní řádění nám přerušil lehký deštík, ale nevadí - uvnitř hotelu je dětská herna. 

A také bazén a wellness. Z finské sauny vede okno do lesa - prostě paráda. 

Protože tady jsme opravdu vysoko, nese hotelová restaurace stylově název "Na nebi". Vstup zdobí umělecky zpracované souhvězdí Orion. Oběd byl výborný. Tak moc, že jsme ho přes snědením zapomněli vyfotit. 

I když má každý z ubytovaných vlastní kuchyňku, s přípravou snídaně vás práce nečeká. Stačí zajít do restaurace, snídaně formou švédských stolů jsou v ceně pobytu. 

Jen pár kroků od hotelu začíná Stezka krušnohorských pověstí. Je krátká, s terénem vhodným i pro kočárky a zavede vás zase zpět na stejné místo. Uvidíte třeba permoníky, čerta nebo Marzebilu, která má pro Krušné hory stejně důležitý význam jako Krakonoš pro Krkonoše. 

Stezka vás zavede i k vyhlídce Švýcárna, kde se otevírá pohled do širokého okolí. 

Dál jsme se vydali po značení Plešiveské naučné stezky do Abertam a z nich po žluté do Pstruží, odkud jezdí lanovka na Plešivec i v letní sezóně. 

Kousek od náměstí v Abertamech jsme narazili na hezké dětské hřiště. 

V Pstruží u lanovky jsme si odpočinuli v bistru a načerpali inspiraci z moc pěkně zpracovaných Krušnohorských výletních novin. 

Vezete se, kocháte krajinou a za chvilku jste zpět na Plešivci, pár kroků od hotelu Orion. 

Bydlet na nejvyšším místě v okolí má spoustu výhod, východy a západy slunce jsou tady vážně úchvatné. V zimě vám sjezdovky začínají prakticky u dveří a v létě se zase mění na singltreky, kola si můžete půjčit v Pstruží. 

 


Ubytujte se na vrcholu Plešivce