Hotel Větrov ***

-
Ubytování zatím nemá hodnocení
Cenová hladina: Nízká
Lyžařská 307, 51211 Vysoké nad Jizerou, Česká republika

Popis ubytování

Jen 300 metrů od skiareálu Šachty stojí rozlehlá Kramářova vila ve stylu zámku, kterou bez nadsázky kráčely dějiny 20. století. A právě tady se můžete ubytovat. Pokud dokážete přivřít oči nad nedostatky, určitě si dovolenou v tomto hotelu s nádherným výhledem do okolí perfektně užijete. 

Jezdil sem i prezident Masaryk

Vila byla byla postavena v letech 1927–1931 jako letní sídlo rodiny Karla Kramáře, významného politika a prvorepublikového ministra vlády, který se ve Vysokém nad Jizerou narodil. Jezdily sem za ním významné osobnosti, včetně prezidenta T. G. Masaryka. Za druhé světové války Kramářovu vilu zabrali nacisté a zřídili tu výcvikové středisko pro SS. Později se z vily stalo jedno z rekreačních středisek ROH, tohle období bohužel výrazně změnilo interiér budovy. 

Nádherný výhled z terasy i dětská herna

Asi největším benefitem hotelu Kramářova vila je jeho poloha. Na sjezdovku dojdete zhruba za 4 minuty a k náměstí to budete méně než 300 metrů. Z terasy, zahrady i pokojů v zadní části hotelu budete mít opravdu dokonalý výhled.

V ceně ubytování na vás ráno čeká snídaně, domluvit si lze i polopenzi či plnou penzi. S jídelnou přímo sousedí dětský koutek, který od zbytku prostoru oddělují jen shrnovací dveře, takže o dětech v herně budete mít přehled i od stolu. 

Pokoje a koupelny jsou zařízené z dob, kdy se sem jezdilo na ROH rekreaci, ale na chodbách i v jídelně na vás dýchá atmosféra někdejšího luxusu. Hotel jsme osobně otestovali, recenzi najdete v našem magazínu

Vydejte se na průzkum po medvědích tlapkách

Vysoké nad Jizerou a jeho okolí se pyšní opravdu krásnými výhledy a zavedou vás k nim medvědí tlapky. Pro turisty je připraveno 12 značených okruhů, které začínají na náměstí Dr. Karla Kramáře. Na náměstí také najdete oblíbenou cukrárnu a kousek od ní vyhlášené Krakonošovo pekařství. 

Pokud vás zastihne deštivé počasí, vydejte se prozkoumat místní muzeum s pohyblivým betlémem, expozicí o historii lyžování i modely krkonošských chalup. Zajet si můžete také na exkurzi do výroby dřevěných hraček DETOA (20 km) nebo do IQLANDIA centra v Liberci (38 km) , kde se dá strávit klidně celý den. 

celý popis ubytování skrýt popis

Zjistit ceny a dostupnost

Vybavení a služby ubytování

Aktivity v okolí

Načíst další aktivity

Další ubytování v okolí

Hodnocení rodin s dětmi 8,8
Apartmán Stará Škola
Vysoké nad Jizerou, Jizerské a Lužické hory
1.1 km
Cenová hladina: Nízká
Penzion Slunečnice
Rokytnice nad Jizerou, Krkonoše
2.6 km
Cenová hladina: Nízká
Hodnocení rodin s dětmi 8,3
Hotel Krakonoš ***
Rokytnice nad Jizerou, Krkonoše
3.5 km
Cenová hladina: Střední
Penzion Major
Rokytnice nad Jizerou, Krkonoše
3.9 km
Cenová hladina: Střední
Hotel Helena
Rokytnice nad Jizerou, Krkonoše
4.2 km
Cenová hladina: Střední
Apartmány SKI LIFT
Rokytnice nad Jizerou, Krkonoše
4.5 km
Cenová hladina: Střední

POMÁHÁME RODINÁM OBJEVOVAT ČESKO

Rozhodli jsme se, že rodičům zjednodušíme plánování dovolených a zážitků s dětmi. Méně hledání znamená více času na společné chvíle s vašimi blízkými. Explorio.cz je vyhledávač rodinných pobytů a pohodových výletů. Pomáháme rodinám objevovat Česko.