Na kafíčko s nejmenšími

Objevili jsme kavárny s dětskou hernou a skvělou kávou

Milovníci kavárenského povalečství, maminky, které i s dětmi pracují nebo jen ti, kteří hledají chvilku klidu u kávy, zatímco je o jejich nejmenší skvěle postaráno, vítejte! Máme pro vás 10 tipů na místa, která si zamilujete nejen vy, ale i vaši nejmenší. A věřte, že od teď už na otázku “Půjdeme si sednout na kafíčko?” neuvidíte jediný nesouhlasný pohled, už to totiž bude “Mami/tati, nechceš si dát dneska kafíčko tam, jak jsme byli minule?”.


Oli – Cukrárna u Bílků, 📍 Křenovice u Slavkova, jižní Morava

Výborná káva, skvělé zákusky a vybavení pro děti, o kterém se vám ani nesnilo. Dětská herna v cukrárně je připravena i na příchod těch nejmenších dětí. Maminky jistě ocení i veškeré vybavení, které tu mají k zapůjčení. U herničky najdete i šatnu a přebalovací koutek. A venku se děti vyřádí v domečku a užijí si dětské posezení, zatímco vy načerpáváte vitamin D ze sluníčka na zahrádce a vychutnáváte si kopečkovou nebo točenou zmrzlinu.

👉 HURÁ NA ZMRZKU NA JIŽNÍ MORAVU 👈


Restovna, 📍 Jíloviště, střední Čechy

Venku najdete skvělé dětské hřiště, uvnitř zase dětský koutek a v okolí nespočet míst pro výlety. Dětem se tu bude tak líbit, že by tu nejradši zůstaly. A nebojte, ani to není problém! V Restovně se totiž můžete s dětmi i ubytovat a jejich skvělou kávu si vychutnávat od rána do večera. Okolí je tu doslova protkané místy, která určitě musíte navštívit. A to jak s velkými, tak s menšími dětmi. Už jste někdy byli na Americe nebo na Závisti? Že ne? Pak to rychle napravte, tahle místa za to určitě stojí.

👉 PARÁDNÍ UBYTOVÁNÍ (NEJEN) S DOBROU KÁVOU 👈


Dětská kavárna Madlenka, 📍 České Budějovice, jižní Čechy

V Českých Budějovicích by chtěl žít každý. Navíc když tu mají tak parádní kavárnu, kde jste s dětmi vítáni. Čeká vás tu nejen vkusné prostředí plné dřevěných hraček a zajímavých interiérových doplňků, ale hlavně velký výběr luxusních dortíků a káva z vlastní výběrové směsi MADLENKA. Mají tu navíc i zahrádku s vodními prvky a spouuuustou hraček. A to za to stojí!

👉 DĚTSKÁ HERNA, HŘIŠTĚ A SKVĚLÁ KÁVA 👈


SMETANAK kids coffee, 📍 Havlíčkův Brod, Vysočina

Snídaně, obědy i večeře, parádní dezerty a hlavně prostředí, které si zamilujete. A nejen vy, ale hlavně vaše děti. SMETANAK kids coffee je parádním místem i pro maminky, které při rodičovských povinnostech mají ještě povinnosti pracovní. Montessori hernička vám vytrhne trn z paty. A venku mají i dětské hřiště, takže jakmile vysvitne sluníčko, šup sem!

👉 MONTESSORI HERNA A MÍSTO PRO RODINY 👈


U Lasíků, 📍 Únětice, střední Čechy

Výlet na kole nebo pěšky musí mít vždycky cíl, to je jednou jasné. Cestou k Lasíkům potkáte nejedno dětské hřiště a jakmile dorazíte na místo, budete jako očarování. Stylové vybavení vás nenechá chladnými a co teprv, až ochutnáte jejich koláče. A limonádu a kávu a pivo! Tady je to zkrátka parádní místo pro osvěžení na vaší procházce nebo projížďce.

👉 NA KOLÁČ, KAFE NEBO PIVO CESTOU NA KOLE 👈


Láskomina, 📍 Pacov, Vysočina

Na vašich toulkách Vysočinou si zasloužíte chvilku odpočinku. A ten najdete v kavárně Láskomina. Už ten název napovídá, že vám tady bude dobře. Děti se vyřádí v dětském koutku a sem tam přiběhnou pro kus dortíku nebo cuc limonády. Vy si zatím v klidu vychutnáte oblíbené cappuccino nebo latté.

👉 KAVÁRNA S DĚTSKOU HERNOU NA VYSOČINĚ 👈


Zdravá pecka, 📍 Olomouc, střední Morava

Olomouc je krásné město. Naprosto parádní pro výlet s dětmi. Den začněte návštěvou zoo. Pak se autobusem vraťte do centra a procházkou dojdete až ke krásné kavárně Zdravá pecka. Mají tu dětský koutek a dát si tu můžete kromě zákusku i něco teplého k jídlu. Na děti od stolečku s kávou krásně uvidíte a všichni si tu parádně odpočinete.

👉 DO OLOMOUCE DO ZOO A PAK NA KÁVU 👈


Káva s párou, 📍 Litoměřice, české středohoří

Připravte si jízdenky, průvodčí přichází! Ale nebojte, to je jenom legrace. Co ale legrace není, tak že v Kávě s párou si na své přijdou maminky, tatínkové i děti. Posaďte se na zahrádku a pozorujte děti, jak obdivují obrovskou lokomotivu přímo u vchodu. Nebo jak pobíhají kolem modelu železnice, kde uvidí i všechny litoměřické dominanty.

👉 KÁVA S VÝHLEDEM NA STAROU LOKOMOTIVU 👈


Bejbiště, 📍 Chrudim, východní Čechy

V kavárničce si odpočinou rodiče a v dalších několika místnostech se vyřádí malé i velké děti. A když si budete chtít užít sluníčko, můžete posedět i venku a nechat ratolesti dovádět na hřišti. Pokud sem vyrazí maminky s batolaty, užijí si bezpečí a klid ve vlastní herničce mimi-cafe. Je určená dětem do 5 let a vybavena spoustou prvků právě pro nejmenší. Venku se děti vyřádí na pískovišti, trampolíně, skluzavce, houpačce i odrážedlech.

👉 5 MÍSTNOSTÍ JENOM PRO VAŠE DĚTI 👈