Do Krušných hor s dětmi

Objevili jsme penzion pro rodiny a spoustu výletů v okolí

Víkend s rodinou mimo domov s sebou přináší vždycky spoustu plánů. Nebo alespoň u nás to tak je. Chceme toho v okolí místa, kde se ubytujeme, "vyždímat" maximum. Krušné hory pro nás byly velké poprvé a už ze začátku prozradím, že je můžeme jenom doporučit. Při hledání ubytování, ve kterém jsou děti vítané a mají tu spoustu možností vyžití, nám padl do oka rodinný penzion Daniela přímo na Božím Daru. Ale o tom později, v první řadě vám chceme dát tip na výlety.

Výlety pro rodiny s dětmi v Krušných horách

Když se řekne Boží dar, vybaví se snad každému Ježíškova stezka. Ani my jsme jí neodolali. A ani chvilku jsme nelitovali. Zvolili jsme delší trasu, která má necelých 13 kilometrů a až na jeden delší kopec se rozhodně nejedná o nic náročného. Zvládnete ji i s kočárkem. Sami jsme potkali několik sportovních rodin, které takto s malými dětmi na stezku vyrazily. Navíc téměř na každém zastavení na vás čeká menší hřiště, takže děti načerpají novou energii na další cestu. Kratší stezka má něco málo přes 5 kilometrů a na rozcestí, kde se stezky rozdělují, najdete i občerstvení.

Pokud neplánujete celodenní výlet do přírody, pak si udělejte výlet alespoň na Božídarská rašeliniště. Ta jsou od hotelu zhruba 20 minut chůze. Stezka rašeliništěm má asi 1,5 kilometru a na konci vás čeká sladká odměna. Vynoříte se totiž u dětského hřiště a o pár kroků dál vás očekávají v restauraci, kde si pochutnáte na dobrém obědě.

 

Pěšky nebo na kole, Krušky dáte v pohodě

Celou dobu jsme trochu litovali, že jsme si naše horská kola nechali doma. Ani to ale není žádná překážka, na Božím daru si nedaleko ubytování můžete kola zapůjčit v půjčovně a vyrazit objevovat okolí z cyklistického sedla. A nemusíte mít vůbec strach, že když jste na horách, znamená to jen nekonečné šlapání do kopce. Ježíškovu stezku zvládnete i na kole, povrch je ideální i pro děti a žádné velké stoupání vás nečeká. A když to náhodou bude trochu náročnější pro vaše nejmenší, není žádná ostuda chvilku kola vést.

V plánu jsme měli navštívit i Božídarskou vyhlídku. Ta je totiž nejen architektonickým skvostem, ale navíc nabízí i parádní výhled na okolní krajinu. Od penzionu není daleko, jen něco přes kilometr. Čeká vás sice trocha stoupání, ale to není nic, co by zmrzlina po návratu nespravila.

Když prochodíte okolí Božího Daru, nasedněte do auta a za pár minut jste na Klínovci. Tam se vám otevřou další možnosti rodinných aktivit. Co takhle si sjet oblíbený singletrack, který zvládnou i malí cyklisté? A jestli kola nemáte, půjčte si u lanovky koloběžky. Tuhle adrenalinovou jízdu můžeme jenom doporučit.

Penzion pro děti v srdci Krušných hor

Hned po příjezdu do Penzionu Daniela, který se nachází přímo na Božím Daru, jsme byli nadšení z vybavení pro děti, které tu mají. Čekají tu na ně celé tři dětské koutky, ve kterých si mohou dosyta vyhrát. Nemusíte tak mít po ránu strach, že by vaše děti budily ostatní hosty na pokojích. Stačí s nimi zajít do herničky ve spodním patře a můžete v klidu ve společnosti hraček počkat na čas snídaní. 

Na samotném pokoji pak nám i dětem učarovalo stylové povlečení dětských postelí. 

Myslí tu naštěstí i na bezpečnost těch nejmenších a díky tomu na schodech najdete dětskou zábranu – nemusíte tedy mít strach, že by se vám děti jen tak rozutekly někam pryč po penzionu. 

Když je venku teplo, potěší vás snídaně na sluncem zalité terase. Děti tu snídají rychlostí blesku, zpoza rohu je totiž vyhlíží dětské hřiště. Prolézačky najdete přímo u stolů, a tak si v klidu vychutnáte i ranní kávičku, zatímco děti už kolem pobíhají plné nadšení. O kousek dál najdou i pískoviště, skluzavky a lezeckou stěnu. Jestli venku zrovna počasí nepřeje, zavítejte do “Baby clubu”, tam se můžete v klidu najíst i s dětmi, které po konzumaci vypadají spíš tak, že se v jídle koupaly. 

Co se týče jídla, byli jsme zkrátka nadšení a vy budete určitě taky. Vaří tu z místních surovin a jídla nás zanesla zpátky k babičce na chalupu. O plněných knedlících nebo segedínu se nám zdají sny ještě dnes.

Penzion Daniela je celkově opravdu uzpůsoben vám a vašim dětem. Kromě heren a venkovního hřiště jistě oceníte nočníky i redukce na záchod připravené na pokoji nebo možnost ohřát příkrm či sterilizovat lahvičky ve spodním patře, kde je malá kuchyňka právě pro tyto účely. 

Pokud se vám zrovna nechce vymýšlet program a radši byste strávili den odpočinkem, i o to je tu postaráno. Pro děti mají totiž pravidelně animační program, ze kterého budou doslova nadšené. Ne nadarmo se tedy pyšní babyfriendly certifikátem. Aby těch skvělých věcí nebylo málo, mají v penzionu i wellness, tam se všichni parádně zrelaxujete po procházkách okolím nebo jen v klidu večer ve dvou. Takže za nás určitě palec nahoru!

👉 TAK KDY VYRAZÍTE? VOLNÉ TERMÍNY V PENZIONU DANIELA NAJDETE ZDE 👈