Víkendový výlet: Hotel Medlov v srdci Vysočiny

Co všechno se dá stihnout za víkend na Medlově?

Ne nadarmo mají heslo “Vítej zpátky”, protože my se sem zpátky určitě vrátíme. Objevili jsme pro vás kouzelné místo na břehu rybníka Medlov v samém srdci Vysočiny, jen pár kroků do přírody a přitom v centru dění. Hotel Medlov je místem, které si zamilujete.

Hned po příjezdu do ubytování nám učaroval příjemně zařízený interiér. Kombinace retro stylu a moderní architektury je zkrátka kouzelná. Check-in jsme zvládli online, a tak nás na recepci čekalo jen představení hotelu a předání klíčků od pokoje. Ten jsme měli ve čtvrtém patře s výhledem na rybník a okolní lesy. No prostě romantika, jak má být.

Hotel Medlov se právem pyšní svým označením “vhodný pro rodiny s dětmi”. Najdete tu totiž parádní dětské hřiště, obří park, minigolf, malý lanový svět i pláž u rybníka, který už čeká na dětské vodní radovánky. A když voda ani vzduch ještě nemají vhodnou teplotu, stačí si zapůjčit lodičky či šlapadla a vyrazit za netradičním zážitkem. V parku navíc najdete i několik ukrytých zvířátek. Najdete je všechny?

Po ránu, večer nebo když je venku trochu pošmourno a vy si chcete ještě vychutnat skvělou kávu na baru, oceníte dětský koutek. Ten se nachází hned u výtahů a jen pár kroků od lobby. Děti tam můžete bez problému ponechat v dětském světě pohádek, zatímco plánujete výlety nebo jen tak odpočíváte. Koutek je uzavřený a otevřený je od 8:00.

My jsme na Medlov vyrazili na květnový víkend v době, kdy v sobotu probíhal Den zázraků. Nádherná akce pro rodiny s dětmi. Jestli jste to nestihli, nezoufejte. Od května do září tu mají pro děti zábavnou a naučnou stezku Skřítka Ostružinky. Během té vás čeká 10 pohádkových zastavení a stezka je vhodná i pro nejmenší. Na recepci obdržíte mapu s hádankami a můžete vyrazit.

I okolí hotelu ale stojí za to. V sobotu ráno, posilněni snídaní, jsme se vydali prozkoumávat okolí. Medlov najdete uprostřed lesů, a tak je skvělým výchozím bodem pro menší procházky i celodenní výlety. My jsme zvolili vycházku na nedalekou Paseckou skálu. Cesta není náročná, a tak ji bez problémů zvládnete i s menšími dětmi. Navíc okruh ke skále a zpátky měl něco málo přes 5 kilometrů.

Abychom okolí probrouzdali co nejvíce, cestu jsme si prodloužili až k vedlejšímu rybníku Sykovec a po naučné stezce Po stopách posledního vlka jsme došli zpět k hotelu. Tahle procházka hlubokým lesem určitě stojí za to. Cesta k Sykovci má zhruba 2 kilometry a na konci vás čeká odměna. Na děti dětské hřiště s velkým lanovým parkem a na maminky s tatínky občerstvení v místním penzionu.

Pokud vás ale na celodenní chození moc neužije a jste spíš rodina cyklistů, rozhodně nebudete litovat. Místní cyklostezky zvládnete i s dětmi. Jako cíl si vytyčte oblíbenou přírodní památku Devět skal. Na kole vás sem čeká necelých 9 kilometrů šlapání. Na parkovišti můžete kola bezpečně zamknout a vyrazit na cestu. Cestu zpátky zvládnete levou zadní. Jste na Vysočině, a tak vás tu rozhodně nečekají žádné velké kopce.

A až si maminky budou chtít dopřát chvilku klidu u kafíčka nebo ve vířivce, doporučujeme tatínkům se staršími dětmi výlet, na který jen tak nezapomenou. Ani tatínkové, ani děti. Přímo v hotelu si totiž můžete zapůjčit elektrickou Čezetu a vyrazit na vyjížďku. My jsme si ji půjčili na dvě hodiny a zajeli si do Nového Města na Moravě na zmrzlinu a pak do okolí. Na recepci vám půjčí helmy i stylové rukavice.

Už teď plánujeme, kdy na Medlov vyrazíme znovu. Jejich milý přístup, skvělá kuchyně a okolí plné aktivit je něco, co rodiny s dětmi skutečně ocení. A my jsme si tohle místo naprosto zamilovali.

👉 VŠE O HOTELU MEDLOV, VOLNÉ TERMÍNY A CENY NAJDETE ZDE 👈