U Vyšaty

-
Ubytování zatím nemá hodnocení
6 lůžek
3 pokoje
Chlumany 61, 384 22 Chlumany, Česká republika

Popis ubytování

Zažijte rodinnou dovolenou trochu jinak. Ukažte dětem, jak funguje život na vsi. Nebojte, tady si všichni parádně oddychnete. Zatímco děti pozorují místní zvířata, vy si na lavičce u kozího výběhu vychutnáte čerstvou ranní kávu, která vám společně s lokální snídaní příjemně nastartuje den. Zaposlouchejte se do zvuků přírody a nalaďte se na vlnu rodinné pohody.

Krmení zvířat i sbírání domácích vajíček

U Vyšaty už od rána budete zažívat jedno dobrodružství za druhým. Děti se mohou účastnit ranního krmení a obchůzky místního hospodářství. Uvidí, čím se krmí králíci, slepice nebo křepelky, dozví se, jaký je rozdíl mezi senem a slámou. Společně nanosí vodu kozám i oslovi.

Velkým zážitkem bude sbírání domácích vajíček. A hlazení šikovných slepiček či křepelek, nad to není. Celou dobu je na pouti hospodářstvím budou provázet tři kočičky a pokud zrovna dojde na dojení, budou mít malí hospodáři možnost nakouknout pod pokličku i tomu.

Start s lokální snídaní a den plný dobrodružství

Na snídaních si tu dávají opravdu záležet. Těšit se můžete na snídani plnou lokálních surovin a děti si pochutnají na výborných domácích lívancích nebo palačinkách. Jídlo se podává ve venkovském klubu, bývalé stodole a pro nejmenší tu mají i dětskou židličku.

Po snídani to děti bude za horkých letních dní lákat ven. Tady se na velké zahradě vyřádí na pískovišti nebo ve vrbové chýši. Zahrát si společně můžete třeba petanque, velké dřevěné pexeso nebo dřevěné zahradní domino. Osvěžíte se pod solární sprchou a nejmenší se vydovádí v malé litinové vaně.

Po náročném dni usínání s pohádkou

Objevovat tajné kouty malebného Pošumaví k dovolené U Vyšaty neodmyslitelně patří. Chlumany sami o sobě nabízí velkou škálu pro společné aktivity, nebo stačí sednout do auta a dojet do nedalekých Prachatic. V zimě s sebou nezapomeňte boby a pořádné oblečení, tady se bude stavět armáda sněhuláků. A za teplého počasí doporučujeme přibalit i kola a vyrazit objevovat okolí.

Večer, až se vrátíte z výletů, šup honem do peřin a je čas na společné čtení pohádek. V chalupě totiž najdete i malou knihovnu pro děti, vybrat si můžete z knížek o zahradničení pro děti nebo klasických českých pohádek.

celý popis ubytování skrýt popis

Zjistit ceny a dostupnost

Vybavení a služby ubytování

Vybavení pro děti
Jídelní židličky
Dětské menu v restauraci
Venkovní dětské hřiště
Dětská postýlka
Prostor na kočárek
Možnost ohřátí příkrmu
Obecné
Pokoje s balkonem/terasou
Vlastní kuchyňka
Přístup s kočárkem
Wi-Fi pro hosty zdarma
Parkování pro hosty zdarma
Společenská místnost
Vhodné pro velké rodiny
Vhodné pro
Lyžování
Cyklistika
Pěší turistika
Sport
Lyžárna/kolárna

Aktivity v okolí

Načíst další aktivity

Další ubytování v okolí

Hodnocení rodin s dětmi 8,1
Penzion u Blanice
Husinec, Šumava a Lipno
1.5 km
Cenová hladina: Nízká
Bed & Bike Prachatice
Prachatice, Jižní Čechy
4.1 km
Cenová hladina: Nízká
Hodnocení rodin s dětmi 9,3
Pivovar Prachatice
Prachatice, Šumava a Lipno
4.1 km
Cenová hladina: Střední
Ubytování Ranč Malenice
Malenice, Šumava a Lipno
6 km
Cenová hladina: Nízká
Hodnocení rodin s dětmi 9,6
Apartmány Zámek Vimperk
Vimperk, Jižní Čechy
8.6 km
Cenová hladina: Nízká
Residence Tvrz Skočice
Skočice, Jižní Čechy
10.5 km
Cenová hladina: Nízká
Penzion Sněžná
Volary, Šumava a Lipno
11.4 km
Cenová hladina: Střední

POMÁHÁME RODINÁM OBJEVOVAT ČESKO

Rozhodli jsme se, že rodičům zjednodušíme plánování dovolených a zážitků s dětmi. Méně hledání znamená více času na společné chvíle s vašimi blízkými. Explorio.cz je vyhledávač rodinných pobytů a pohodových výletů. Pomáháme rodinám objevovat Česko.