10 ubytování, kde si cyklistiku užijete na maximum

Našli jsme pro vás těch nejlepších 10 cyklo-ubytování

Cyklistická sezóna je v plném proudu, a tak nezbývá, než naskočit do sedla a vyrazit. S dětmi je to ale občas oříšek. Jak najít ta nejlepší ubytování, kde se vám okolí ani po týdnu neomrzí? A navíc, kde jsou cyklotrasy, které hravě zvládnete i s menšími dětmi? Nebojte, i tohle jsme za vás vyřešili! Máme pro vás výběr 10 nejlepších chat, penzionů, hotelů i kempů, kde vás i s vaší cyklovýbavou přivítají s otevřenou náručí. A kde se rozhodně nudit nebudete.

Pohádkový srub v Chřibech, 📍 Východní Morava

Ne nadarmo se pyšní oceněním “Rodinná chalupa roku 2023”. Kromě parádního dětského hřiště a přírodního rybníčku, se tu můžete těšit i na okolí protkané pěšími, ale hlavně cyklo výlety. Přímo u srubu totiž začíná cyklostezka a je jen na vás, na kterou stranu se vydáte, vždycky to bude stát za to. A jestli jste si zrovna zapomněli kola, nebojte, tady vám je rádi zapůjčí.

👉 NA KOLA DO RODINNÉ CHALUPY ROKU 2023 👈

 

Apartmány Kojákovice, 📍 Jižní Čechy

Bazén a velké dětské hřiště se skluzavkou, pískovištěm i dětským domečkem. Děti se vyřádí na šlapacích motokárách. Zní to jako sen? Kdepak, to jsou apartmány v jižních Čechách. Ani sem nemusíte řešit složitou logistiku s dopravou kol. Majitelé vám rádi kola nebo koloběžky zapůjčí. Navíc Třeboňsko je pro rodinnou cyklistiku jako dělané. To by byl skoro hřích vynechat výlet, který vám naskytne pohled na okolí z cyklosedla.

👉 APARTMÁNY V RÁJI PRO RODINNOU CYKLISTIKU 👈

 

Dům Nad Pržnem, 📍 Beskydy

Když se řekne Beskydy, na první dobrou se nám nikomu asi nevybaví “rodinný výlet na kole”. Tady, na samém konci vesnice v krásném valašském kraji, vás rázem vyvedou z omylu. Kousek od ubytování totiž najedete na cyklostezku, která vede kolem vody, a tak vás žádné šílené stoupání nečeká. A po návratu se můžete odměnit koupačkou v bazénu nebo filmovou nocí.

👉 S DĚTMI DO BESKYD ZA CYKLISTIKOU 👈

 

Amenity resort Česká Kanada, 📍 Jižní Čechy

Nasednout a vyrazit. Ať už zvolíte kratší nebo delší cestu, pokaždé můžete udělat příjemný okruh kolem resortu. Ten nejkratší hravě zvládnete i s malými cyklisty, je téměř po rovince a navíc vás hned za rybníky vyhlíží Nová Bystřice. Město s dětskými hřišti i restauracemi, kde děti naberou síly na další cestu. A po návratu spát? Kdepak! Novou energii jim do těla vžene dětské hřiště přímo v resortu.

👉 ČESKÁ KANADA JAKO JASNÁ VOLBA PRO CYKLISTY 👈

 

Penzion Rzehaczek, 📍 Beskydy

Je čas do toho šlápnout! Nasedněte na kola a u Zemědělského dvorku v Dolní Lomné se dejte lehce do prava. V tu chvíli najedete na cyklostezku. A je jen na vás, jestli budete pokračovat cyklostezkou údolím Lomné s cílem na Přelači, která má 20 kilometrů, nebo vyrazíte cyklostezkou do Mostů u Jablunkova. Ta má 18 kilometrů. Převýšení je na obou podobné, necelých 300 metrů.

👉 NA KOLA AŽ NA KRAJ REPUBLIKY 👈

 

Bed & Bike Prachatice, 📍 Jižní Čechy

Už z podstaty názvu ubytování vyplývá, že tohle místo je pro rodinnou cyklistiku jako stvořené. Přímo v ubytování si můžete dokonce zapůjčit i elektrokola, a to za 500 Kč na den. Ty ale nebudete potřebovat. Projížďky po městě zvládnete levou zadní a když vyrazíte do přírody, napojte se na cyklostezku v podhůří Dubového vrchu.

👉 KRÁSNÉ APARTMÁNY JAKO ZÁZEMÍ PRO CYKLISTY 👈

 

Farma Slunečný dvůr, 📍 Východní Čechy

Kromě toho, že si můžete vybrat z ubytování v pokojích, glampingových stanech, nebo dokonce koňských boxech, vás tu taky čeká skvělá cyklodovolená. Rovnou v areálu najedete na značenou cyklotrasu a pak už hurá vstříc okolní přírodě. Po návratu, rodičové, není čas na hrdinství. Budete muset ještě zaběhnout zkontrolovat, jak se mají poníci a jestli dětské hřiště pořád stojí na svém místě.

👉 NEJDŘÍV KOLA, POTOM PONÍCI 👈

 

Penzion Sonáta, 📍 Východní Morava

Na první pohled se to nezdá. Oblast Bílých Karpat napovídá, že okolí penzionu bude hodně kopcovité. Ale nebojte a rozhodně s sebou nezapomeňte přibalit kola, okolí je totiž protkané stezkami. Některé zvládnou i začátečníci. Děti cestou ale skvěle rozptýlíte, jen než vyjedete z Luhačovic, narazíte na spoustu dětských hřišť.

👉 DEJTE SI DO TĚLA V LUHAČOVICÍCH 👈

 

Rodinný penzion Daniela, 📍 Krušné hory

Kopce vás přeci nerozhodí. A když ano, napojte se u penzionu na Ježíškovu cestu a věřte, že ji zvládnou i prťata. Navíc to máte “co by kamenem dohodil” na hranice s Německem. Tam se před vámi otevřou další možnosti, kam na kolo. A co rozhodně nesmíte vynechat, tak stezky Trail Parku Klínovec. Jsou přizpůsobeny opravdu všem cyklistům a díky tomu si můžou užít sjezd uprostřed nádherné přírody Krušných hor i rodiny s menšími dětmi.

👉 KRUŠNÉ HORY: RODINNÉ CYKLISTICE ZDAR 👈

 

Autocamp Sedmihorky, 📍 Český ráj

Jestli nechcete trávit dny přemýšlením a plánováním, která cyklostezka pro vás bude ta nejlepší, zamiřte do Českého ráje. Přímo na recepci kempu dostanete do rukou místního cykloprůvodce "Kudycamp". Ten mají na svědomí přímo místní a perfektně shrnuje všechny možné i nemožné cyklocíle (nejen) pro rodiny s dětmi. Navíc u kempu se snadno napojíte na cyklostezku, která vás provede i Skalním městem.

👉 SKALNÍ MĚSTA ZE SEDLA KOLA 👈

 

Zdroj map: mapy.cz