Vnitřní aktivity, které letos stojí za návštěvu

Nejlepší místa, kam vyrazit s dětmi, když počasí nepřeje

Všichni to známe. Dlouho dopředu máme na víkend naplánované rodinné aktivity venku na sluníčku a najednou… déšť. A ne jen tak ledajaký, ale nepřetržitý. Není to ale jen případ náhlé změny počasí. I v zimě chceme s dětmi vyrážet za dobrodružstvím. Jen venku je to poněkud náročnější, pokud nechceme následující týden strávit doma ošetřováním nosíků plných rýmy. My pro vás máme ale snadné řešení. Vybrali jsme totiž ty nejlepší aktivity pod střechou, kde se zabavíte klidně na celý den. A na klasické vnitřní herny zapoměňte.

Nekonečný vesmíre, volím si tebe!

Já chtěl bych být ten nejepší, jak nikdo přede mnou..! Galaxie barev a oblíbený Playpaper v Praze na Chodově nově také ukrývá vizualizace a projekce inspirované známým seriálem Pokémon. Dětem učarují všudypřítomné barvy a světýlka. Vyrazte společně na dobrodružnou cestu do světa interaktivního umění. Domů navíc nemusíte odejít “jen” s příjemným pocitem skvělého zážitku. Díky návštěvě ateliéru Playpaper si můžete domů odnést i opravdové umělecké dílo. Navíc vaše společné. A nebojte, na ledničce místo hledat nemusíte, tohle se bude skvěle vyjímat třeba v obýváku nebo v dětském pokojíčku.

P.S. Expozici Pokémánie doplňují sochy Pokémonů a pro děti i dospělé návštěvníky je připravena fosforeskující stěna nebo digitální umění s motivy ze známého seriálu.

👉 ŠUP DO GALAXIE BAREV 👈

 

Kostička za kostičkou… LEGO kam se podíváš!

Ještě chvíli v Praze zůstaneme. Přímo v centru, jen pár kroků od stanice metra Národní třída, se nachází ráj pro vaše nejmenší (a možná i pro vás, nebo minimálně pro tatínky určitě). Museum of Bricks na Národní pro vás připravilo rovnou několik pater zábavy. Přes 3.000 modelů rozdělených do tematických expozic a navíc i herničky, ve kterých si můžete společně něco postavit. Třeba vás inspiruje něco z toho, co tu uvidíte.

👉 ŠUP DO MUSEUM OF BRICKS V PRAZE 👈

 

Zabavit puberťáky? Není problém!

Z let, kdy je utáhnete na kdejakou výstavu, hernu nebo cokoliv, co vypadá trochu zábavně, už vyrostly. Tak co s dětmi teď? Problém vyřešen za vás! Fun Arena Praha, jen pár metrů od Masarykova nádraží, je doslova rájem pro malé i velké. 4 patra zábavy: virtuální vybíjená, deskovky, paintball, NERF laser game nebo oblíbené arkádovky! Věřte, že když na tenhle výlet vyšlete tatínky, budou přinejmenším stejně nadšení jako vaši nejmenší.

👉 ŠUP DO FUN ARENY 👈

 

Světýlka, hraní v písku i zrcadlové bludiště

Ať je venku mráz, déšť nebo jen ohromné vedro a vy se chcete ochladit v klimatizovaných prostorách, Lumia Gallery v historickém centru Prahy je to pravé! Jakmile sem vkročíte, objevíte se na planetě světýlek. Děti se vám rozutečou hned na začátku, ale nemějte strach, najdete je nejpozději u písečné expozice, která se mění podle toho, jak hluboko nebo vysoko písek navrstvíte. Kromě písku se ale těšte i na světelné a zvukové expozice, které uchvátí i vás dospělé.

👉 ŠUP DO LUMIA GALLERY 👈

 

Za zábavou i napětím

Přemýšlíte, kam s dětmi vyrazit, když venku prší? Zavřete se do místnosti! Jako fakt. Ale ne jen tak ledajaké – máme pro vás perfektní únikovky v Praze nebo Brně, které si zamilujete. Ať už se ocitnete v paralelním vesmíru nebo se z vás stanou Hoši od Bobří řeky, nudit se rozhodně nebudete. Navíc zabavíte i puberťáky. Ti se možná na začátku budou tvářit trochu kysele, ale po dokončení hry z vás bude ještě lepší tým než předtím.

👉 ŠUP S DĚTMI NA ÚNIKOVKU 👈

 

Přijďte se poklidně vznášet spolu s tisícovkami medúz 

Ale nemusíte mít strach, plavat s nimi nebudete. V pražských Arkádách Pankrác na vás čeká přes 10 000 medúz, světelná show a střecha s dětským hřištěm plným trampolín. Svět medúz je tedy skvělou variantou i když venku zrovna neprší. Nechte se ohromit největším akváriem ve tvaru koule na světě, zahleďte se do audiovizuální projekce. A schválně, jestli všechny ty medúzy spočítáte..

👉 HURÁ NA VÝLET MEZI MEDÚZY 👈

 

Kutná Hora, Poděbrady, Špindl nebo Morava

O Museum of Bricks už jsme vám říkali. Co ale ještě určitě netušíte je, že tuhle parádní aktivitu nenajdete jen v Praze. Po České republice je jich k vidění rovnou 6! Tak schválně, stanete se LEGO expertem při řešení záludných otázek ze světa LEGA? Nebo už teď víte, že domácí sbírku rozšíříte o něco, co jste ale přece opravdu potřebovali?

👉 ŠUP DO NĚKTERÉHO Z MUSEUM OF BRICKS 👈