Za dinosaury do Prahy - DinoLive se 70 pohyblivými modely v životní velikosti

Děti to tu milují a dospělí se tu perfektně zabaví také

Kde u nás potkáte dinosaura v přírodě pod širým nebem? Rozhodně v areálu Džbán v Praze, právě tady je areál DinoLive. A nemusíte být ani zapálenými paleontology - 70 pohyblivých dinosaurů v životní velikosti, kteří navíc vydávají nejrůznější zvuky, vaše děti naprosto ohromí, stejně jako vás.

Naše dvouleťačka dinosaura neviděla ani na obrázku. Měla jsem proto obavy, jestli se jich nebude bát. Ale opak byl pravdou. Jakmile za vstupní branou uviděla prvního dinosaura T-rexe, rozběhla se k němu a začala na něj křičet: "uááá". Hurá, máme vyhráno a výprava do minulosti může začít!

 

Než se vydáme za dino-historií, je potřeba se posilnit. Jako na každém našem výletě proto začínáme u občerstvení. V bistru jsme si vybraly z široké nabídky jídel. Překvapila mě zdravější točená zmrzlina v podobě ovocných sorbetů a bezkofeinová káva. Při pochutnávání si jsme se kochaly okolní krásnou přírodou, výhledem na vodní nádrž a velké hřiště. Hned vedle bistra je i Dinoshop, kde lze zakoupit mnoho pěkných suvenýrů.

 

Samozřejmě i zde jsou všude kolem dinosauři. Včetně těch, na kterých si děti mohou zdarma zajezdit. Na toaletách jsou na dětské návštěvníky také připraveni - jsou tu nočníky, stupátka k umyvadlu a přebalovací pult.

 

Ale teď už hurá na stezku. Vítá nás mluvící strom, který nám prozradí základní informace a jak se v parku chovat. Cesta pak začíná lehce do kopečka a velmi nenápadně. Sem tam na vás vykoukne dinosaurus. Ale jakmile dojdete nahoru na kopec, už nebudete vědět, kam dřív koukat. U každého dinosaura je informační tabule a pokud si nezlámete jazyk už při přečtení jejich názvů, dozvíte se i základní informace a zajímavosti o daném druhu.

 

Modely jsou opravdu úchvatné a vypadají jako živé. Pro malou byli nejvíce zajímaví samozřejmě ti největší dinosauři, ale užila si náramně všechny. Během celé cesty také atmosféru dotváří zvuková kulisa od samotných dinosaurů i zvuků přírody. Díky tomu máte pocit, jako byste se procházeli po opravdovém prehistorickém parku a jen čekáte, kde na vás co vyskočí.

 

.

Po překonání prehistorické části dojdete k druhé části stezky. Ta je poklidnější a je zde naučná stezka věnující se přírodě a její ochraně. Mnoho tabulí je i interaktivních. Díky tomu se můžete plně zapojit a vyzkoušet, co všechno víte. 

 

Po zdolání interaktivní stezky jsme už měly hlavy plné informací a bylo potřeba jim dát trochu odpočinout. A jak jinak dopřát odpočinek hlavě, než pohybem a jídlem?! Sláva, jdeme na hřiště a svačinu! Hřiště v DinoLive jsou připravena pro děti všech věkových kategorií - od těch nejmenších i po ty větší. Jsou tu dvě pískoviště, dvě dětská hřiště, lanové prolézačky a dva skákací hrady.

 

Pod stromy mezi hřišti pak uvítají příjemný stín a posezení s lehátky hlavně rodiče, kteří odtud mohou své ratolesti pozorovat a také trochu relaxovat.

 

"Pane jo, co to? On snad nějaký dinosaurus ožil a utekl?" napadlo mě v první chvíli, když jsem zahlédla procházejícího se dinosaura, kterého si děti hladily a vodily na řetězu. U malé to zapříčinilo akorát to, že si běžela schovat batoh se svačinou - co kdyby jí ji chtěl sníst?! :)

 

 

DinoLive se vyplatí navštívit

Celý park je krásně sjízdný kočárkem a mohou sem dokonce i pejsci, takže můžete vyrazit opravdu celá rodina. A rozhodně se sem nemusíte bát vydat i s menšími dětmi. Naopak, třeba se právě z nich zde zrodí budoucí paleontologové nebo alespoň poznají kousek prehistorie.

Co musíme ocenit je, že DinoLive je připraveno na návštěvu všech věkových kategorií (nejen) dětí. Dále je to pak nádherná atmosféra, kterou si můžete naplno užít díky zvukové kulise, ale i pohybu dinosaurů. A v neposlední řadě je to i naučná stezka, která do samotného dinosauřího parku vnáší i možnost naučit děti něco nového - a to interaktivním způsobem. Unavené nožičky a prázdná bříška si tu pak mají šanci odpočinout a doplnit energii v Dino Food & Dino Drink zóně.

DinoLive najdete v areálu Džbán nedaleko Divoké Šárky. Vstupenky doporučujeme koupit online (jsou levnější). Otevřeno mají každý den od 10 do 20 hodin.

 

Více o DinoLive si můžete přečíst zde, online vstupenky koupíte zde.