Zábavná naučná stezka Kuřimská hora: Výlety s Lego batůžky

Máte doma milovníka stavebnice LEGO? Tak to určitě pokračujte ve čtení. Dostali jsme k vyzkoušení LEGO batůžky a jejich praktické vybavení Na pořádné otestování do terénu jsme poslali Katku z blogu Brněnská máma. Podívejme se společně s její rodinou na nedávno otevřenou stezku Kuřimská hora, kterou návštěvníky provádí maskot mravenec Lesík.

Děti spolu se mnou na výletě testovaly hravé batůžky z kolekce LEGO Tribini, manžel praktický prostorný batoh Minifigures Blue Camo Tech Teen. Nacpat do auta tři děti, kočárek a čtyři batohy už vyžaduje poctivý LEGO trénink. Ještě, že doma s dětmi často stavíme. Stejně jako stavebnice jsou do detailu promyšlené i rozměry batohů, do kterých přesně pasují jejich krabičky na svačinu a lahve. Prostě jako kostka ke kostce. 

Na Kuřimskou stezku lze vstoupit od kaple sv. Jana Nepomuckého nebo z ulice U Rybníka a absolvovat ji v libovolném pořadí. Úkoly na sebe nijak nenavazují, takže se nemusíte bát, že by vám něco uniklo. Na necelé dva kilometry dlouhém okruhu vás čeká 10 zastavení se zábavnými úkoly. Dětem se moc líbilo poznávání zvířátek a jejich stínů, objevování myslivecké mluvy, trefování kuliček do děr, hraní dřevěného pexesa či třeba odkrývání obyvatel stromu.

Mezi jednotlivými stanovišti stezky jsou v lesním porostu zabudovány pozorovací stojany s kukátkem. Kája s Vašíkem nadšeně hledali na stromech dřevěné modely dotyčných ptáků v životní velikosti.

Na pozorovacích stojanech si můžete také zkusit frotáž. Přibalte si proto papír a obyčejnou tužku a odnesete si krásné obrázky ptáčků.

Skvělou vychytávkou stezky je její propojení s bezplatnou mobilní aplikaci LESNÍ SVĚT. Díky QR kodům na jednotlivých zastaveních si poslechnete zvuky zvířat a dozvíte se další zajímavosti. Naskenované informace se vám v aplikaci uloží a můžete se k nim kdykoli vrátit. 

Svačinu jsme si užili na jednom z posezení s lavičkami a stolem.

Ocenila jsem, že LEGO svačinové krabičky jsou uvnitř dělené, takže se vám chleba nepomíchá se zeleninou, ovocem či buchtou…praktická, pro mě dříve neznámá vychytávka.

Užitečné tipy k výletu

1) I když mi to většina lidí spíše nedoporučovala, vzali jsme na stezku také kočárek a mohu potvrdit, že s trochou zručnosti a fyzické zdatnosti stezku s terénním kočárkem za sucha v pohodě zvládnete. Přesto doporučuji raději přihodit do batohu také nosítko a při větších výmolech dítě chvíli poponést.

2) Přímo u sokolovny žijí v potoce Kuřimka nutrie. Jsou to stálí obyvatelé a na přítomnost lidí jsou opravdu zvyklí, utíkat před vámi nebudou. Jen se nesmí krmit, na což důrazně upozorňují místní cedule.

3) Na točenou zmrzlinu jsme zašli k mostu s nutriemi.

4)  U křižovatky ulic Havlíčkova, Mánesova a Pod Vinohrady najdete parádní dětské hřiště. Kromě krásného prolézacího letadla si tu děti užijí houpačky, skluzavku, pružinovou houpačku a pískoviště. Je tu udělaný také okruh pro odrážedla či kola.

5) LEGO batůžky, aktovky, svačinové boxy i lahve pořídíte na www.detskyeshop.cz s 15% slevou. Stačí v objednávce zadat kód RUZUC1QNDO. Kód platí do 31. 8. 2021.

 

 


Inspirujte se našimi tipy a naplánujte si svůj příští výlet či dovolenou s rodinou