Státní svátky a prázdniny v roce 2021: Plánujte svou dovolenou chytře

Na volné dny se těší školáci i zaměstnanci. Už jste prostudovali letošní kalendář a víte, kdy nás čekají? V Česku existuje 7 státních a 7 ostatních svátků (ovšem 1. leden patří do obou kategorií), takže máme 13 možných volných dní. Některé svátky samozřejmě připadají na víkendy, ale každý rok nás čeká minimálně 8 a maximálně 11 volných dní. Kolik to bude letos? A jak si naplánovat dovolenou, ať je využijete na maximum? Podívejte se na přehled svátků a školních prázdnin roku 2021.

Nový rok

1. leden letos vyšel na pátek, ale ten už je za námi, pojďme se podívat dál.

Pololetní prázdniny

Všichni školáci se mohou těšit na konci ledna na prodloužený víkend. Pololetní prázdniny budou v pátek 29. ledna 2021.

Jarní prázdniny

Kdy jsou jarní prázdniny ve vaší škole? To zjistíte v tabulce s rozpisem. Víme, které hotely a penziony mají v období jarních prázdnin volné termíny, takže se můžete dát do plánování. V současné době je samozřejmě plánování komplikované a nikdo asi teď nedokáže odhadnout, jaká omezení budou platit během jarních prázdnin. Když si ale vyberete ubytování s nabídkou REZERVACE BEZ RIZIKA, máte možnost bezplatného zrušení či změny termínu.

Velikonoce

Velikonoční svátky znamenají vždy krásný prodloužený víkend, těšit se můžete na volný pátek (2. dubna 2021) i pondělí (5. dubna 2021). Školáci mají ještě navíc volný už i čtvrtek 1. dubna. Rádi byste o Velikonocích vyrazili na dovolenou či výlet do přírody? Máme pro vás přes 3000 tipů.

Květnové svátky

Svátek práce (1. května) i Den vítězství (8. května) letos vycházejí na soboty. Příští rok to budou neděle, takže na prodloužené víkendy se můžeme těšit až v roce 2023, kdy půjde o pondělky.

Letní prázdniny 

Nejoblíbenější prázdniny všech dětí letos začínají ve čtvrtek 1. července a končí v úterý 31. srpna. V červenci jsou dva státní svátky, které letos vycházejí velmi příjemně. Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje (5. července) je pondělí a za ním hned v úterý následuje Den upálení mistra Jana Husa (6. července). Stačí vám tedy jen 3 dny dovolené a získáte krásných 9 volných dní (sobota 3. července - neděle 11. července). Tak kam vyrazíte?

Den české státnosti 28. září

Zářijový svátek vychází na úterý. Co si vzít v pondělí dovolenou a užít si babí léto?

Podzimní prázdniny a Den vzniku samostatného československého státu

Den vzniku Československa slavíme 28. října a letos to bude čtvrtek. Takže další příležitost, jak s jedním dnem dovolené vykouzlíte čtyřdenní volno. Všichni  školáci mají v tomto termínu podzimní prázdniny, které začínají ve středu 27. října a konči v neděli 31. října

Den boje za svobodu a demokracii 17. listopadu

17. listopad je v roce 2021 přesně uprostřed pracovního týdne, vychází na středu. Spojíte si tento svátek s některým z víkendů?

Vánoce

Vánoční prázdniny začnou ve čtvrtek 23. prosince 2021 a start vyučování je naplánovaný na pondělí 3. ledna 2022. Štědrý den letos vychází na pátek, další 2 sváteční dny na víkend. Vánoční a silvestrovské pobyty doporučujeme rezervovat s velkým předstihem, ať máte z čeho vybírat. 

Kolik jste napočítali volných dní?

Patří rok 2021 k těm na státní svátky štědřejším, nebo ne? Svátků v pracovní dny je letos 9. A kdy bude konečně zase rok s maximem svátků mimo víkendy? Těšte se na rok 2026 a jeho 11 volných dní

Při plánování rodinné dovolené i výletů vám pomůže naše databáze, kde najdete již přes 3000 tipů, kam v Česku s dětmi.

Další inspirace z našeho magazínu:

Prozkoumejte Krušné hory i s kočárkem

Výlet za Krakonošem i čerty

5 nejkrásnějších železničních tratí v ČR