S králičí rodinkou na cestu kolem světa v karavanu i na klidný víkend do chaty

Znáte legendární hračky Sylvanian Families? Těmto roztomilým figurkám můžete pořídit perfektně vybavené domečky, obchody, auta nebo třeba zubařskou ordinaci. Ale my jsme je poslali na cesty. Na naší FB stránce Cestujeme s dětmi můžete do 22. listopadu 2020 soutěžit o karavan Sylvanian Families. Jak vlastně vypadá uvnitř a co bude děti nejvíc bavit jsme nechali otestovat Katku z blogu Mama-live. Kromě karavanu mají doma i chatu u jezera. Kam asi králičí rodinku pošlou na příští víkend?

Je to už pár let, kdy se nejoblíbenější hrou naší Barunky (8 let) stalo hrát si na rodinu. Začala si tak hrát ve školce a jen trochu vyrostl její bráška Honzík, začali s tím i doma. A mě moc baví sledovat, co si vymysleli, jak se v rolích rodičů i dětí chovají a jak rodinu vnímají. To, že si často hrají na sirotky, raději nebudu komentovat, ani řešit :-D

Co se týče hraček, tak mám ráda ty, které slouží nejen k hraní samotnému, ale i k rozvoji a to i třeba estetického cítění. Jsou hezké na pohled, příjemné na dotek, jsou vyrobené s nějakou myšlenkou… A to přesně splňuje koncept Sylvanian Family, neboli pro naše děti Sylvánci. Značka je tu skoro 40 let, jednotlivé rodinky zvířátek žijí společně ve vesničce a je jim dobře. Každá má svůj příběh, ale je jen na dítěti, jak hru pojme. 

Fascinující je pro mě vzhled všech figurek a komponentů - promyšlené a promakané do posledního jemného detailu, postavičky jsou heboučké na dotek a tak roztomilé, že dítě prostě nemůže jinak, než si s nimi hrát něžně a laskavě. 

Naše rodina čokoládových králíčků vypadá docela jako my čtyři, prostě táta, máma, dcera a syn. Děti si je pojmenovaly po svém a nadšeně se pustily do tvoření jejich příběhu. Okamžitě si celou rodinu zamilovaly a já jen hleděla, jak dlouho si s nimi vydrží hrát a jak se do králíčků zamilovaly.

Je to pár dní, kdy jsme si povídali o tom, kam chceme jet na výlet či dovolenou, až bude zase trochu normální doba. A Barunka se zasnila, že by chtěla jet karavanem. No a teď si to plní, i když zatím jen prostřednictvím svých králíčků. 

Sylvánci se vydali na svoji lesni chatu, grilují ryby, odpočívají v houpací síti a těší se, až je navštíví sousedi z vesnice. Jezdí na kole a koloběžce, chodí na výlety i lovit ryby, mají se báječně. 

Karavan jsme nazdobili nálepkami a vyrazili na cestu.

Brzy jsme zjistili, že i v průběhu cesty si můžou Sylvánci udělat pohodu nebo můžou ve voze i přespat. 

Sylvánci podle mě určitě nejsou jen pro holčičky, naopak. Náš pětiletý Honzík si hru užíval úplně stejně jako sestřička. A oba už mají v dopise pro Ježíška přání dalších rodinek, protože jejich Sylvánci přece potřebují kamarády.