10 užitečných tipů pro bezpečné cestování (nejen) v době koronavirové

Od 25. května by se měly otevřít hotely, penziony a další ubytovací služby. V tomto termínu se můžeme těšit i na otevřené restaurace, hrady, zámky, zoologické zahrady, muzea i další výletní cíle. Přesto letošní letní prázdniny budou jiné než obvykle. Pojedete s dětmi na dovolenou, nebo raději budete volné dny trávit na své chalupě či u prarodičů? Pro ty, kteří se již nemohou dočkat cestování, máme pár tipů. Mnoho z nich platí univerzálně a vyplatí se je dodržovat i bez koronaviru.

1) Svačinky, u kterých si nemusíte mýt ruce

S dětmi se na výlet nebo hřiště nevyplatí vydávat bez svačinky, o tom se přesvědčil snad každý rodič. Skvělé jsou balené kapsičky, protože ty děti snědí i bez nutnosti umýt si ruce. Na 100% ovocné kapsičky, mošty a další dobrůtky české firmy Ovocňák máme pro vás slevu 10 %. Stačí se registrovat do bezplatného explorio klubu plného slev a výhod.


2) Prevence proti nudě

Nudící dítě ve veřejné dopravě zažít nechcete. A pokud navíc začne neposedně pobíhat uličkou ve vlaku či letadle, zvyšuje se riziko setkání s nemocnou osobou i míra naštvání většiny cestujících. Zabalte proto dostatek knížek i hraček, které ho udrží většinu cesty na místě. Vašemu batohu či kabelce ulehčí aplikace Booko, díky které máte k dispozici stovky dětských knížek i her. Aplikaci jsme osobně otestovali, podívejte se na recenzi


3) Pokud můžete, jeďte autem

Větší koncentrace lidí samozřejmě znamená vyšší riziko nákazy, proto pokud se můžete vyhnout hromadné dopravě, udělejte to. Autem se navíc můžete dostat i do méně známých míst, kam byste se vlakem či autobusem dostali jen velmi složitě.

 

4) Chatu si můžete i půjčit

Chtěli byste trávit letošní dovolenou raději jen s nejbližší rodinou a přáteli, ale nemáte žádnou vlastní chatu? Pronajměte si ji. Čeká vás úplné soukromí a nezapomenutelné společné zážitky


5) Posilujte imunitu výlety do přírody

Dejte se do poznávání našich lesů a hájů. Máme pro vás spoustu tipů na zábavné naučné stezky, kde vás čekají úkoly i zajímavé informace o světě kolem nás

Na fotkách: Pohádková stezka ke krtečkově studánce v Albrechticích a Pohádková stezka v lesích Hradec Králové


6) Posilujte imunitu sportem

Imunitu posílí i vhodný sport. Co třeba dovolená na kolech? Objevte nenáročné cyklostezky a ubytování v jejich okolí. Tip: Po rozkliknutí cyklostezky uvidíte doporučená ubytování i tipy na blízké výlety.


7) Nezapomínejte na chrániče a helmu

Aby sportování vedlo ke zlepšení zdraví a ne k jeho ohrožení, používejte vždy helmu a chrániče. A pro každý případ mějte v batůžku desinfekci, náplasti a obvaz. Vybavit se můžete se slevou 5 % v e-shopu Pilulka.cz.


8) Desinfekce na ruce jako základní vybavení

Desinfekční gel či sprej na ruce by se měl stát základní výbavou pro každý výlet s dětmi i bez nich. Oceníte ho v mnoha situacích, třeba po použití hromadné dopravy, návštěvě dětského hřiště nebo až si budete chtít dát zmrzlinu ve stánku.

 

9) Elastický nákrčník jako rouška

Plošné nošení roušek je velmi účinnou prevencí proti šíření nemocí a plně chápeme důležitost tohoto opatření. Ale nosit ji celý den není vůbec jednoduché. Při výletech do přírody ji zkuste vyměnit za elastický nákrčník. Snadno ho stáhnete, když v okolí nikdo není a zase vytáhnete, když se míjíte s ostatními výletníky


10) Rezervace ubytování bez rizika

Preventivní opatření proti koronaviru se mohou znovu zpřísnit. Neriskujte, že přijdete o své peníze, vybrali jsme pro vás ubytování, která vám v takovém případě garantují vrácení celého rezervačního poplatku, nebo změnu termínu zdarma. Letní prázdniny se rychle plní, tak neváhejte ani chvilku.

Na fotce: Penzion U starých sádek v Třeboni